Jerzy Brzęczek

i

Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Jerzy Brzęczek szczerze po powrocie do Wisły Kraków. Mógł trenować coś zupełnie innego, wyjawił szczegóły

2022-02-16 20:09

Mówiło się o tym od kilku miesięcy i w końcu stało się faktem, Jerzy Brzęczek został trenerem Wisły Kraków. Były selekcjoner reprezentacji Polski miał ostatnio kilka ciekawych ofert i równie dobrze mógł wylądować na ławce trenerskiej oddalonej od Reymonta o wiele, wiele kilometrów. W poniedziałek zadebiutuje meczem z Górnikiem Łęczna.

Jerzy Brzęczek wrócił do ekstraklasy, bowiem władze Wisły Kraków postanowiły pożegnać się z Adrianem Gulą. Prowadzona przez niego „Biała Gwiazda” w fatalnym stylu przegrała pierwsze dwa spotkania wiosennych zmagań w PKO BP Ekstraklasie. Najpierw na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 0:2, a w ostatnią sobotę u siebie ze Stalą Mielec 0:1. Słowak został zwolniony z funkcji trenera Wisły w niedzielny wieczór.

Paulo Sousa wygwizdany w Brazylii! Fani rozwścieczeni, padają wyzwiska

Tomaszewski dowiedział się, że Michniewicz go skrytykował. Bezbłędna reakcja | Futbologia

Do gry wkroczył Brzęczek. 50-letni szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że Wisła w tym sezonie będzie walczyć już tylko o utrzymanie w elicie. Tuż po obcięciu posady szkoleniowca krakowskiego zespołu, udzielił wywiadu „Przeglądowi Sportowemu”. 

- Musimy mieć świadomość, że mamy za dużo porażek, za mało zdobytych bramek. Z czegoś to wynika. Warto wierzyć, że od tej pory będzie lepiej, a jednak najgorsze byłoby z kolei naiwne myślenie, że teraz wszystko się odmieni jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Trzeba szybko dotrzeć do drużyny, zdiagnozować problemy i zacząć je rozwiązywać. Czasu na ewentualne pomyłki jest bardzo mało, terminarz jest trudny i napięty. To jest na pewno wielkie wyzwanie - powiedział nowy szkoleniowiec Wisły.

List gończy za byłą gwiazdą futbolu. Czeka na niego więzienie

Brzęczek potwierdził również plotki na temat jego negocjacji z władzami kosowskiej piłki. Był jednym z kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Kosowa. - Taka możliwość istniała, od jakiegoś czasu były prowadzone rozmowy. Kosowo zresztą do dzisiaj nie ma selekcjonera, więc ten kierunek wciąż wchodził w grę, ale doszedłem do wniosku, że skoro mam konkretne zapytanie z Wisły, nie będę już zwlekał. Dlatego reprezentacja Kosowa teraz jest już dla mnie tematem nieaktualnym - wyznał.

Brzęczek trenerem krakowskiej Wisły jest od poniedziałku, za to w najbliższy poniedziałek zadebiutuje na trenerskiej ławce „Białej Gwiazdy”. Wiślacy zagrają u siebie z Górnikiem Łęczna, innym konkurentem do walki o utrzymanie w lidze.

To już oficjalne: Luquinhas przechodzi do Nowego Jorku

Sonda
Czy Jerzy Brzęczek poradzi sobie w Wiśle Kraków?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze