Mecz Pucharu Polski: Termalica - Legia

i

Autor: CyfraSport Mecz Pucharu Polski: Termalica - Legia

Gorąco o Pucharze Polski

Kibice są wściekli na Polsat! Grzmią o wielkim skandalu, rzecznik PZPN reaguje

2022-08-31 8:31

Za nami pierwsze mecze 1/32 finału Pucharu Polski. Kibice długo czekali na ten moment, by obejrzeć swoją drużynę w krajowych rozgrywkach. Finalnie większość meczów można było obejrzeć jedynie… na stadionie. W mediach społecznościowych grzmi! Kluby nie mogły same transmitować swoich spotkań. Rzecznik PZPN skomentował całą sytuację.

Puchar Tysiąca Drużyn – tak potocznie mówi się na zmagania w Pucharze Polski. Każda ekipa w naszym kraju może powalczyć o miejsce w europejskich pucharach. Krajowy puchar jest drogą, w której można to osiągnąć. Dla lokalnych społeczności to także ogromny powód do dumy. Dla wielu klubów to jedyna okazja, by móc być świadkami transmisji na żywo swojego meczu tak wysokiej rangi! Niestety… Telewizja Polsat, która ma wykupione prawa, transmituje tylko niektóre spotkania. Dziennikarze, kibice i eksperci irytują się, że nie kluby nie mogą sam przeprowadzać relacji na żywo.

Skandal z Pucharem Polski. Rzecznik PZPN reaguje

W dobie internetowych transmisji, nawet najprostsza relacja na żywo nie wydaje się wielkim wyzwaniem. Każdy klub z pewnością chciałby umożliwić swoim kibicom obejrzenie meczu w krajowych rozgrywkach. To ma jednak uniemożliwiać stacja Polsat, która ma pełne prawa do tych rozgrywek.

Niespodziewany transfer z Serie A do Ekstraklasy. Wraca do Polski po pięciu latach

Sonda
Kto zdobędzie Puchar Polski 2022/23?

Kibice w mediach społecznościowych oznaczali rzecznika PZPN Jakuba Kwiatkowskiego, by ten odpowiedział na pytania o brak transmisji z większości meczów Pucharu Polski.

- Polsat posiada pełne prawa do transmisji meczów Pucharu Polski i ta telewizja decyduje w jaki sposób są one eksploatowane. Również dotyczy to zgody na udzielenie innym podmiotom (jak np. ŁNP) prawa do transmisji z meczów, których telewizja nie planuje realizować – napisał Kwiatkowski na Twitterze.

Kibice wściekli. Ostre reakcje pod wpisem rzecznika PZPN

Trudno dziwić się kibicom, że są rozczarowani. Polsat jest zobowiązany do transmitowania 28 meczów Pucharu Polski na swoich antenach. - I to jest absurdalne. Powinni udostępniać innym podmiotom i Łączy nas Piłka. Brak transmisji z Rzeszowa jest w żaden sposób nie do wytłumaczenia. Już nie wspominając o braku popularyzacja piłki i mniejszych ośrodków. Niestety media jak to zwykle była pewnie przemilczą temat – pisał popularny Twitterowicz „janekx89”.

- To jest kompromitacja PZPN i Polsatu – dodawał kolejny z kibiców. - Niezbyt dobra ta umowa w takim razie – pisał kolejny z fanów.

Kamil Grosicki powiedział, co musi zrobić, żeby pojechać na MŚ Katar 2022. "Selekcjoner mnie zna, ale..."

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 3
Najnowsze