Autor: Cyfrasport Rafał Augustyniak

Ważne informacje

Kiedy Rafał Augustyniak będzie gotowy do gry? Co ze zdrowiem gwiazdy Legii, już wszystko jasne!

2024-04-29 19:50

Piłkarze Legii wciąż mają szanse na tytuł i grę w europejskich pucharach. Wygrywając 3:1 ze Stalą Mielec poprawili pozycję w tabeli. Jednak to spotkanie koszmarnie zakończyło się dla kluczowego obrońcy. Czy Rafał Augustyniak będzie gotowy do gry? Co ze zdrowiem gwiazdy Legii, już wszystko jasne!

Pechowa końcówka ze Stalą

Augustyniak jest liderem linii obrony. Nie tylko broni dostępu do bramki Legii, ale także w końcówce miał szansę na strzelenie gola. Po akcji Pawła Wszołka nie trafił w piłkę, ale sytuację uratował Bartosz Kapustka, który przymierzył z lewej nogi tak, że bramkarz gospodarzy był bezradny. Jednak doświadczony defensor nie dotrwał do końca spotkania. W końcówce po jednym ze starć padł na murawę. Po rozmowie ze sztabem medycznym konieczna była zmiana. Na ostatnie minuty w jego miejsce trener Goncalo Feio wprowadził Radovana Pankova.

Artur Jędrzejczyk goni legendy Legii, co za nazwiska! Niesamowity wyczyn gwiazdy, będzie rekord?

Wypada do końca sezonu?

Teraz już wiadomo, co przytrafiło się zawodnikowi Legii. O stanie jego zdrowia informację przekazały władze klubu. Niestety, trener Goncalo Feio nie będzie mógł skorzystać z piłkarza na finiszu rozgrywek. To duże osłabienie w szeregach ekipy z Łazienkowskiej. "Rafał Augustyniak w niedzielnym meczu doznał skręcenia stawu skokowego. Jego przerwa w treningach może potrwać kilka tygodni. Rafał, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał warszawski klub w oficjalnym komunikacie.

Henryk Kasperczak o powołaniu do wojska, jeżdżeniu w kajdankach, złamanej nodze. Na grę tego piłkarza Legii patrzy z przyjemnością [ROZMOWA SE]

QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?