Dawid Janczyk nie pije

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Dawid Janczyk

35-latek zagra w lidze okręgowej

Kiedyś był na szczycie, teraz ponownie próbuje wrócić do futbolu. Nowy klub Dawida Janczyka

2022-08-11 17:07

Swego czasu Dawid Janczyk był znakomicie zapowiadającym się napastnikiem, któremu wróżono wielką karierę. Problemy z alkoholem sprawiły jednak, że od dłuższego czasu znajduje się na życiowym zakręcie. Remedium na jego problemy po raz kolejny ma stać się futbol, 35-latek ponownie chce bowiem wrócić do gry. Tym razem umożliwił mu to jeden z klubów występujących na co dzień w kujawsko-pomorskiej lidze okręgowej. Czy tym razem byłemu piłkarzowi m.in. Legii Warszawa uda się podnieść?

Kiedy w lipcu 2007 roku 20-letni Dawid Janczyk zamieniał Legię Warszawa na CSKA Moskwa, wydawało się, że piłkarski świat stoi przed nim otworem. Błyskotliwy napastnik dał się poznać ze znakomitych występów w warszawskim klubie, a Rosjanie na jego transfer wydali ponad 4 mln euro. W Moskwie Janczyk kariery jednak nie zrobił. Co gorsze, to właśnie tam rozpoczęły się jego problemy z alkoholem, o czym napisał w swojej autobiografii „Moja Spowiedź”. Z każdym kolejnym rokiem napastnik prezentował się coraz słabiej, trafiając do coraz słabszych klubów. Tak naprawdę profesjonalną karierę zakończył już w 2016 roku, rozwiązując swoją umowę z Sandecją Nowy Sącz, której jest wychowankiem.

W kolejnych latach były piłkarz kilkukrotnie próbował wracać do futbolu, tłumacząc to chęcią przezwyciężenia problemu alkoholowego oraz odzyskania radości z gry. Niestety, za każdym razem jego próby kończyły się fiaskiem. 35-letni obecnie napastnik zaliczał epizody m.in. w KTS Weszło Warszawa, Odrze Wodzisław, MKS-ie Ciechanów czy LZS Piotrówka – wszystkie okazały się nieudane. Wygląda jednak na to, że Janczyk wciąż nie ma dość. O jego transferze poinformował bowiem klub Sadownik Waganiec, na co dzień występujący w kujawsko-pomorskiej lidze okręgowej. „Prezes klubu nie ukrywa radości i słów na wiatr nie rzuca obiecał że po okresie przygotowawczym będzie głośny transfer słowa dotrzymał a to nie koniec transferowej listy wkrótce poznamy kolejnych zawodników GKS-u którzy będą reprezentować w sezonie 2022/2023 barwy naszej drużyny. Powodzenia DJ15. Oj będzie się działo” – napisał trzynasty klub ubiegłego sezonu w swoich mediach społecznościowych.

Dawid Janczyk jest wychowankiem Sandecji Nowy Sącz, ale szerszej publiczności dał się poznać jako piłkarz Legii Warszawa. W kolejnych latach występował jeszcze w takich klubach jak CSKA Moskwa, Lokeren, Germinal Beerschot, Korona Kielce, PFK Ołeksandrija, Piast Gliwice oraz ponownie Sandecja. Ostatnie lata to już jedynie kolejne próby powrotu do gry i „tułaczka” po drużynach występujących w niższych ligach m.in. KTS Weszło Warszawa, Odra Wodzisław, MKS Ciechanów czy Korona Wilkowice.

Sonda
Czy Dawid Janczyk wróci do profesjonalnego grania w piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze