KORONAWIRUS w Legii Warszawa. Mecz Legia - Karabach ZAGROŻONY?

2020-09-30 21:37 RPS
Mecz Legia Warszawa - Karabach Agdam zagrożony?
Autor: CyfraSport Mecz Legia Warszawa - Karabach Agdam zagrożony?

Jeden z członków sztabu Legii Warszawa jest zakażony koronawirusem - poinformował klub na swojej stronie internetowej. Wobec osoby, której test dał wynik pozytywny, klub wdrożył odpowiednie procedury izolacyjne. W czwartek mistrzowie Polski zmierzą się z Karabachem Agdam w IV rundzie eliminacji Ligi Europy, a mecz ma się odbyć zgodnie z planem.

"Informujemy, że zgodnie z obowiązującym protokołem UEFA Return to Play, we wtorek, 29 września, dwa dni przed meczem IV rundy eliminacji Ligi Europy UEFA, drużyna oraz sztab Legii Warszawa przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U jednego z członków sztabu test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu. Klub otrzymał już także potwierdzenie od Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie rozegrania jutrzejszego meczu" - czytamy w komunikacie klubu.

Jakub Rzeźniczak po losowaniu IV rundy eliminacji LE: Legia nie trafiła zbyt dobrze

Jeśli chodzi o kwestie stricte sportowe, pod znakiem zapytania stoi występ napastnika Jose Kante, którego zabrakło na ostatnim treningu przed meczem. Jak powiedział trener Legii Czesław Michniewicz, zawodnik zgłaszał ostatnio problemy zdrowotne i był poddawany badaniom.

Michał Probierz zostanie LEGENDĄ Cracovii? Może przejść do historii

Karabach Agdam to ostatnia przeszkoda zespołu ze stolicy na drodze do fazy grupowej Ligi Europy. Legioniści po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Mistrzów w III rundzie kwalifikacji LE pokonali Dritę Gnjilane z Kosowa 2:0.

Transmisja meczu Legia-Karabach w czwartek od godz. 20 w TVP Sport.

Najnowsze