Kosztowna porażka „Białej gwiazdy” z Zagłębiem. Trener Skowronek wyleciał z Wisły!

2020-11-29 12:28 MaSz
Artur Skowronek, Wisła Kraków
Autor: Cyfra Sport Artur Skowronek, Wisła Kraków

W poprzednim sezonie trener Artur Skowronek (38 l.) uratował Wisłę przed spadkiem z ligi. Jednak w obecnej edycji „Biała gwiazda" zawodzi na całej linii. Przegrana 1:2 u siebie z Zagłębiem Lubin w 11. kolejce Ekstraklasy przelała czarę goryczy. To był był dla krakowskiej drużyny czwarty mecz bez wygranej (w tym dwie przegrane z rzędu) i czwarta porażka na własnym boisku. Za brak wyników utratą pracy zapłacił trener Skowronek. Kto będzie jego następcą?

O przegranej z Zagłębiem Lubin zadecydowała końcówka spotkania, kiedy rywale przeprowadzili niesamowitą akcję. Rozpoczął ją rezerwowy Sasa Zivec, który przed polem karnym zagrał w tempo do wbiegającego Kacpra Chodyny. Obrońca Zagłębia skorzystał z podania i pokonał bramkarza wiślaków Mateusza Lisa., który przepuścił piłkę między nogami. Trzeba podkreślić, że Chodyna przebiegł na sprincie ok. 70 metrów!

Hiszpański lider Piasta ma plan na mistrza Polski. Znów to zrobi Legii?

Po spotkaniu klub w oficjalnym komunikacie poinformował o dymisji trenera Skowronka. - Właściciele oraz zarząd klubu pragną podziękować szkoleniowcowi za wkład włożony w odbudowę drużyny, a przede wszystkim za podjęcie się rok temu i realizację z powodzeniem wymagającej misji ratowania zespołu borykającego się w ubiegłym sezonie z ogromnymi trudnościami - napisano w oświadczeniu. Skowronek pracował w Wiśle 380 dni. Jego dorobek to 34 mecze. Bilans wygląda następująco: 13 wygranych, 8 remisów, 13 porażek. Po 11. kolejkach Wisła zajmuje w lidze 12. miejsce. Kto będzie nowym "Białej gwiazdy"? Wśród potencjalnych kandydatów wymieniani są Maciej Skorża czy Niemiec Thomas Doll. Z kolei portal WP Sportowe Fakty dodał kolejne nazwisko. To Ljubosław Penew, były selekcjoner reprezentacji Bułgarii, który obecnie prowadzi w ojczyźnie zespół Carskie Seło.

Mauro Cantoro, były as Wisły Kraków: Maradona był moim idolem i wielką inspiracją [WYWIAD]

Najnowsze