Nowy xBox jest już w sprzedaży

i

Autor: materiały prasowe

Niewiarygodny pechowiec

Kuriozalny przypadek angielskiego piłkarza. Doznał kontuzji grając na konsoli!

2022-10-04 17:22

Urazy są w piłce nożnej powszechne, procent zawodników, którzy w trakcie całej kariery uniknęli poważniejszej kontuzji jest naprawdę niewielu. Czasem jednak zdarzają się kontuzje, po których zamiast współczucia następuje uczucie niedowierzania. Tak było w przypadku Courtney’a Bakera-Richardsona, który dłuższy rozbrat z zieloną murawą zapewnił sobie podczas… gry na konsoli! Anglik dołączył tym samym do osobliwego grona piłkarzy, którzy doznali urazu w iście absurdalny sposób.

Absurdalny uraz

Courtney Baker-Richardson jest obecnie piłkarzem angielskiego Crewe Alexandra – drużyny występującej na co dzień w League Two (czwarty poziom rozgrywkowy). Podczas rozgrywanego w miniony weekend ligowego starcia przeciwko Carlisle United zabrakło go jednak nawet na ławce rezerwowych. Jak poinformował klub, przyczyną takiego stanu rzeczy był odniesiony przez 27-latka uraz biodra. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Baker-Richardson nabawił się go podczas… gry na konsoli.

- Doszło do tego w nietypowy sposób. On zrobił to, grając na Xboxie. Opuścił nogę na sofę i uszkodził ją. To część ciała, z którą miał już problemy. Cóż, nie możemy z tym nic zrobić. Zawodnik się leczy i miejmy nadzieję, że dojdzie do pełni sił – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Crewe Alexandra Alex Morris.

Nie był jedyny

Piłkarz występujący na co dzień w League Two trafił zatem do elitarnego grona zawodników, który z gry wykluczyły doprawdy absurdalne urazy. Szczególnie pamiętny jest tu przypadek legendarnego hiszpańskiego golkipera – Santiago Canizaresa. Ikona Valencii przegapiła mundial rozgrywany w 2002 roku w Korei Południowej oraz Japonii ze względu na uraz stopy. Spowodowany był on… szklaną buteleczką perfum, która podczas golenia spadła bramkarzowi na stopę. Ciekawymi historiami w podobnych klimacie mogą „pochwalić się” także m.in. Ever Banega (samochód zostawiony „na luzie” przygniótł mu nogę) czy Rio Ferdinand (uszkodził ścięgno, trzymając przez długi czas nogę na stoliku do kawy.

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 7
Najnowsze