Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Autor: CYFRASPORT Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Lechia pokonała Legię przy rekordowej publiczności. Ponad 36 tysięcy fanów na PGE Arenie!

2015-04-11 20:35

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:0 w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Ten mecz zapowiadano jako hit weekendu i na zapowiedziach się skończyło. Piłkarze obu drużyn zupełnie rozczarowali, a przecież w Gdańsku panowała fantastyczna atmosfera na trybunach! Na PGE Arenie padł rekord frekwencji publiczności - przyszło ponad 36 tysięcy kibiców! Nudny spektakl uratował golem w samej końcówce Maciej Makuszewski.

Na mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa wszyscy kibice ostrzyli sobie zęby. Miał być hit co się zowie, ale piłkarze zupełnie rozczarowali. Brakowało składnych akcji i strzałów na bramki. Golkiperzy oby drużyn mieli bardzo spokojne popołudnie. Słabe widowisko "podziwiało" z trybun PGE Areny ponad 36 tysięcy widzów. Jest to absolutny rekord frekwencji na tym obiekcie!

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa NA ŻYWO. Gdzie transmisja TV, ONLINE i STREAM?

Piłkarze Lechii nie chcieli rozczarować swoich kibiców. Jeszcze w pierwszej połowie z boiska wyleciał Ondrej Duda, więc gospodarze większość meczu grali w przewadze. Wykorzystali to dopiero w 86. minucie. Błyskotliwą akcję na skrzydle przeprowadził wprowadzony po przerwie Nazario, dośrodkował w pole karne i padła bramka! Maciej Makuszewski strzałem głową pokonał bezradnego Dusana Kuciaka.

Porażka Legii Warszawa oznacza, że możemy mieć zmianę na fotelu lidera. Wszystko zależy od Lecha Poznań, który w tej kolejce ma szansę wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli.

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
Bramki: Makuszewski 86

Lechia: Mateusz Bąk - Mavroudis Bougaidis (63. Bruno Nazario), Gerson, Rafał Janicki, Grzegorz Wojtkowiak - Ariel Borysiuk, Stojan Vranjes - Piotr Grzelczak, Piotr Wiśniewski (72. Antonio Colak), Maciej Makuszewski - Kevin Friesenbichler (83. Sebastian Mila)

Legia: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski - Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak (51. Dominik Furman) - Guilherme (84. Michał Żyro), Ondrej Duda, Michał Kucharczyk - Orlando Sa

Żółte kartki: Grzelczak, Bąk - Duda, Guilherme
Czerwona kartka: Duda (za wejście nakładką)

ZAPIS RELACJI LIVE

KONIEC MECZU! Nudne widowisko w samej końcówce uratował bramką Maciej Makuszewski. Lechia przy rekordowej publiczności pokonała Legię 1:0! My już dziękujemy i zapraszamy na kolejnce relacje sport.se.pl.

90+2'
Wyrównania szuka Legia! Najpierw próbował Jodłowiec, później Orlando Sa, a na koniec bombę z pierwszej piłki posłał Brzyski. Strzał obrońcy Legii w znacznej odległości minął bramkę Bąka.

90'
Sędzia doliczył pięć minut.

Nazario ograł na skrzydle biernego Bereszyńskiego, dośrodkował lewą nogą w pole karne, a całą akcję strzałem głową zamknął Maciej Makuszewski. PGE Arena szaleje!

86'
JEST GOL!!! LECHIA PROWADZI 1:0!

85'
Trwa ogromny napór gospodarzy. Legia wciąż jakimś cudem nie straciła jeszcze gola.

82'
Colak w jednej akcji dwa razy cieszył się z gola i dwa razy smucił się z braku jego uznania. Najpierw sędzia liniowy nie był pewien, czy piłka po strzale przekroczyła linię bramkową, a później do zabawy włączył się arbiter główny. Pan Frankowski ogwizdał w końcu... faul napastnika Lechii i miał rację. Colak przed strzałem popychał Lewczuka.

81'
Co się dzieje? JEST GOL? NIE MA GOLA?

80'
W polu karnym Legii trwa obrona Częstochowy, a do końca meczu ponad 10 minut. Goście z Warszawy mogą jeszcze stracić ten jeden cenny punkcik.

77'
Jak to nie wpadło? Kapitalnie w polu karnym odnalazł się Colak i tylko ofiarna interwencja Rzeźniczaka ratuje Legię przed stratą gola!

75'
Niestety, dzisiejszy mecz to mocny kandydat do rozczarowania sezonu. Z dużej chmury mały deszcz...

74'

Aleź groźnie zderzyli się Bąk z Rzeźniczakiem. Obrońca Legii wpadł z pełnym impetem na słupek. To musiało boleć...

72'
Ofensywy ciąg dalszy. Antonio Colak zastąpił Piotra Wiśniewskiego.

70'
Zaznacza się przewaga gospodarzy. Od ładnych paru minut gościmy na połowie Legii. Brakuje tylko strzałów na bramkę.

68'

66'
Myśleliśmy, że w drugiej połowie zobaczymy ofensywną Lechię, która będzie chciała szybko wykorzystać grę w przewadze i wyjść na prowadzenie. Trochę tej ofensywy jest, ale Kuciak nawet raz nie był zmuszony do poważnej interwencji.

63'
Pierwsza zmiana w drużynie Jerzego Brzęczka. Bougaidis schodzi, Nazario wchodzi.

58'
A na boisku nadal nie dzieje się nic dobrego. Oglądamy szarpaną, nieskładną grę i mnóstwo fauli. Teraz za swoje przewinienie ukarany żółtą kartką został Guilherme.

55'
Vrdoljak siedzi na ławce z lodowym opatrunkiem na nodze. Zmiana nastąpiła więc w skutek jego kontuzji, choć trzeba przyznać, że nie grał dziś rewelacyjnie. Ale to można dziś powiedzieć prawie o każdym piłkarzu przebywającym na murawie.

54'
Oficjalne potwierdzenie rekordowej frekwencji na PGE Arenie

51'
Pierwsza zmiana w Legii. Schodzi kapitan Ivica Vrdoljak, a w jego miejsce melduje się Dominik Furman.

51'
Na wyróżnienie z pewnością zasługuje dziś Gerson. Kapitalne radzi sobie z atakami Legii.

49'
Ależ potężnie huknął Ariel Borysiuk! Igor Lewczuk wziął ten strzał na głowę - co za odwaga! Piłka prawdopodobnie szła w samo okienko.

47'
Żaden z trenerów nie zdecydował się na zmianę w przerwie.

46'
Startujemy z drugą połową. Jesteśmy spokojni, bo nie może być gorsza od pierwszej... Chociaż czasami w naszej ukochanej Ekstraklasie różnie bywa :)

46'
Uff. Sędzia Frankowski zakończył nasze męczarnie. Pierwsza połowa zupełnie rozczarowała. Żadna z drużyn nie zasłużyła na prowadzenie. Być może po przerwie grająca w przewadze Lechia rzuci się na rywala i będzie ciekawiej. Wracamy za 15 minut!

45'
Słowak wyleciał za to wejście nakładką. Kartka? Tak. Czerwona? Tylko za drugą żółtą:

44'

42'
Kolejny strzał Lechii tylko do statystyk. Wiśniewski chyba nie zjadł dziś obiadu. Jego piłki ledwo dolatują do bramki Kuciaka.

40'
Słowak z miejsca dostał czerwień za wejście nakładką. Jak dla nas to był faul na żółtą kartkę, ale tak czy siak pomocnik Legii musiałby opuścić murawę. Może to zdarzenie ożywi nam ten mecz?

39'
CZERWONA KARTKA DLA DUDY!

38'
Na razie oglądaliśmy "aż" DWA celne strzały. Na dodatek były to typowe strzały do statystyk.

34'
Wrzutka Brzyskiego z rzutu wolnego wylądowała prosto na głowie Gersona. Chyba nie o to chodziło obrońcy Legii :)

32'
Przydałaby się bramka, która obudziłaby ten mecz. Tak to oglądamy festiwal wślizgów, wybić na aut i niecelnych podań.

29'
Przedzierał się skrzydłem Rzeźniczak, ale jego akcja zakończyła się "piątką" dla gospodarzy. Gerson wślizgiem wybił piłkę i jeszcze nastrzelił obrońcę Legii.

26'
Jak na wielkie święto w Gdańsku, to w pierwszej połowie jesteśmy świadkami raczej wielkiego rozczarowania.

23'
Gdyby Friesenbichler wykazał się teraz większą cierpliwością, Lechia mogła prowadzić. Napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam, ale wcześniej był na pozycji spalonej.

20'
Pierwszy celny strzał gospodarzy oddał Wiśniewski, jednak jego uderzenie głową nie miało większej siły. Kuciak bez problemów poradził sobie z tą próbą.

19'
Próbkę swoich technicznych możliwości pokazał Guilherme. Zawodnik Legii przedryblował trzech zawodników i... nic z tego nie wynikło. Sztuka dla sztuki.

17'
O właśnie taką oprawą można było się zachwycać na PGE Arenie. Czekamy na piłkarzy :)

15'
Żółtą kartką ukarany Ondrej Duda.

15'
Po kwadransie gry możemy zachwycać się wyłącznie atmosferą na trybunach. Obie drużyny grają bez pomysłu i nie stwarzają czystych sytuacji strzeleckich.

12'
Przebijał się przez defensywę Orlando Sa, jednak sprytnie zachował się Bąk. Bramkarz Lechii wyczekał napastnika Legii i w dziecinny sposób zatrzymał jego akcję.

11'
Przycisnęli gospodarze. Legia nie może wyjść z własnej połowy.

10'
Bardzo ostro Brzyski potraktował Grzelczaka. Sędzia jeszcze nie sięga po kartki.

8'
Ta interwencja kosztowała go jednak sporo zdrowia. Chyba szykuje się pierwsza zmiana.

6'
Ależ interwencja Rzeźniczka. Obrońca Legii sporo ryzykował, ale musiał skasować kontrę gospodarzy. Prawdopodobnie uchronił Legię od straty bramki.

4'
Od pierwszych minut groźniejsi goście. Przed chwilą w pole karne rywali wpadł Ondrej Duda, ale w porę zdążył z interwencją obrońca Lechii.

3'
Na trybunach fantastyczna atmosfera. Liczymy na równie fantastyczne występy obu drużyn na murawie.

1'
Zaczęli!

15:25
W Gdańsku piękna pogoda i pełne trybuny. Nic tylko grać!

15:22
Spokojnie, to nie jest banda osiedlowych "dresików" :) To tylko piłkarze Legii, którzy przed meczem udali się na relaksujący spacer. Nastroje i pogoda dopisują.

15:19
Henning Berg nie uważa jednak, żeby pełne trybuny podziałały negatywnie na jego piłkarzy. - Myślę, że to dobrze, że frekwencja będzie wysoka. Każdy zawodnik lubi grać przy dużym hałasie i w atmosferze piłkarskiego święta. Jesteśmy Mistrzami Polski, historia tego klubu przyciąga ludzi na trybuny. Cieszę się, że będę mógł spotkać Łukasika i Wawrzyniaka, to fantastyczni zawodnicy - mówił podekscytowany trener Legii.

15:15
W Gdańsku mistrzowie Polski nie będą mieli łatwego zadania. I nie chodzi nam tylko i wyłącznie o dobrą formę gospodarzy. Dziś na PGE Arenie mamy rekord frekwencji! Żeby tak się stało, klub musiał sprzedać dokładnie 34 445 biletów. Według ostatnich doniesień, na trybunach zasiądzie dziś ponad 36 tys kibiców!

15:11
W tym dwumeczu Legia nie dała rywalom najmniejszych szans. Na wyjeździe wygrała 4:0, u siebie 2:0 i w ten sposób wskoczyła do finału Pucharu Polski! Tam zmierzy się z Lechem Poznań, który miał ogromne problemy z wyeliminowaniem Błękitnych Stargard Szczeciński.

15:07
Jak w lidze radzi sobie Legia? Cały czas wygodnie siedzi na fotelu lidera, mając trzy punkty przewagi nad drugim Lechem. Ostatnimi czasy dla "Wojskowych" ważniejszy był jednak Puchar Polski. W półfinale tych rozgrywek przyszło się im mierzyć z Podbeskidziem Bielsko-Białą.

15:03
Parę ciekawych liczb przed spotkaniem, przygotowanych przez Ekstraklasę:

15:00
Jeżeli ktoś nie wierzy, że Lechia jest w stanie ograć dziś Legię, a przynajmniej z nią nie przegrać, to spieszymy z ciekawą statystyką. W 2015 roku zespół z Gdańska przegrał tylko jeden mecz! I to dopiero w poprzedniej kolejce 2:3 z Cracovią.

14:55
Lechici mają jedno oczko przewagi na dziewiątą Koroną Kielce, a zdobyty dziś komplet punktów pozwoliłby awansować im nawet na szóstą lokatę. Wyprzedziliby w ten sposób Podbeskidzie i Górnik Zabrze, które mają po 37 punktów.

14:50
Lechia Gdańsk musi zdobywać punkty, nawet jeżeli na jej stadion przyjeżdża drużyna mistrza Polski. Walka o miejsce w grupie mistrzowskiej jest niezwykle zacięta. Podopieczni Jerzego Brzęczka są na samej granicy, dokładnie na ósmym miejscu.

14:45
Na taki skład zdecydował się Henning Berg, trener Legii Warszawa:

14:43
Sebastian Mila nie zdążył wyleczyć urazu w stu procentach i prestiżowy mecz z Legią rozpocznie niestety od ławki rezerwowych.

14:40
Znamy już składy obu ekip. Na początek przedstawiamy gospodarzy Lechię Gdańsk:

14:35
To zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie 27. kolejki Ekstraklasy. Obie drużyny ostatnimi czasy są w dobrej formie, więc liczymy na kawał widowiska!

14:30
Witamy i zapraszamy na relację LIVE z meczu Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Legia Warszawa!