Tomas Pekhart

i

Autor: Cyfra Sport Tomas Pekhart

Tomas Pekhart nie trafi ponownie do Warszawy

Legia będzie musiała obejść się smakiem. Wielki powrót do klubu wykluczony

2022-08-09 19:03

Kiedy wraz z końcem czerwca wygasał kontrakt Tomasa Pekharta z Legią, chyba nikt nie sądził, że temat jego powrotu na Łazienkowską powróci tak szybko. Wygląda jednak na to, że cała sytuacja będzie miała zgoła inny finał. Tureckie media zgodnie informują bowiem, że rosły napastnik zaakceptował warunki zaproponowane przez Gaziantep FK i w najbliższych dniach zostanie ogłoszony jako nowy piłkarz tego klubu.

Choć obecna kadra Legii Warszawa z pewnością potrzebuje jeszcze kilku wzmocnień, najpilniejszą potrzebą zdecydowanie jest pozyskanie rasowego napastnika. Bardzo długo wydawało się, że może zostać nim Tomas Pekhart, który odszedł z Warszawy zaledwie kilka tygodni temu. Wiarę w finalizację tego transferu miał także szkoleniowiec „Wojskowych” Kosta Runjaic. – Są prowadzone rozmowy z Tomasem Pekhartem. Mam nadzieję, że uda się osiągnąć porozumienie – mówił na konferencji prasowej przed ubiegłotygodniowym pojedynkiem przeciwko Piastowi Gliwice. Wygląda jednak na to, że 33-letni Czech nie powróci latem do Polski.

Po wygaśnięciu umowy z Legią Pekhart prowadził rozmowy z wieloma klubami. Oprócz Legii były to m.in. Raków Częstochowa oraz kluby tureckie. To właśnie nad Bosforem będzie można w kolejnym sezonie oglądać 33-latka. Tamtejsze media zgodnie informują, że czeski napastnik zaakceptował ofertę przedstawioną mu przez Gaziantep FK. Do finalizacji tej przeprowadzki brakuje jedynie przejścia przez zawodnika obligatoryjnych testów medycznych, ale wydaje się, że nie powinny one stanowić najmniejszego problemu. Napastnik we wtorek wieczorem ma stawić się w klubie, a po przejściu wyżej wspomnianych testów podpisze dwuletni kontrakt.

Tomas Pekhart jest wychowankiem rodzimej Slavii Praga, a podczas zawodowej kariery reprezentował jeszcze barwy takich klubów jak m.in. Tottenham Hotspur, Southampton FC, Sparta Praga, AEK Ateny czy UD Las Palmas, z którego trafił zimą 2020 roku do Legii Warszawa. W barwach klubu z Łazienkowskiej zanotował 90 meczów, w trakcie których 39-krotnie trafiał do siatki rywali. Wraz z „Wojskowymi” dwukrotnie mógł cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Polski, w sezonie 2020/2021 został także królem strzelców PKO BP Ekstraklasy.

Sonda
Czy Legia wróci do pierwszej trójki ekstraklasy w sezonie 2022/23?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze