Marc Gual

Autor: Cyfrasport Marc Gual

Przygotowania idą pełną parą

Legia sprawdziła się na tle dwóch rywali z ekstraklasy. Marc Gual trafił mistrza, Jordan Majchrzak beniaminka [GALERIA]

2024-07-07 18:02

Do nowego sezonu Legia przystępuje zdeterminowana i pełna nadziei, że tym razem skutecznie powalczy o tytuł. Podczas letnich przygotowań warszawski zespół jednego dnia sprawdził się na tle dwóch klubów z ekstraklasy: Jagiellonii (2:0) i Lechii (1:1).

Dwa mecze, dwie jedenastki

Trener Goncalo Feio w wyjściowym składzie przeciwko Jagiellonii wystawił trzech nowych zawodników. Bramkarz Gabriel Kobylak zaprezentował się w pierwszej połowie. Całe spotkanie zagrali za to Claude Goncalves i Jean-Pierre Nsame. Kameruński napastnik pierwszej połowie zdobył premierową bramkę dla Legii. Nie popisał się po przerwie, gdy będąc przed bramkarzem trafił w słupek. Zwycięstwo na początku tej odsłony przypieczętował Marc Gual. To drugie trafienie Hiszpana w trakcie przygotowań.

Legia w natarciu, szósty transfer, ważny przekaz. Ruben Vinagre to będzie złoty strzał na wagę tytuł?

Vinagre z debiutem

W końcówce sparingu szansę dostał ostatni z nabytków - Ruben Vinagre. Był to jego pierwszy występ po wypożyczeniu ze Sportingu Lizbona. Portugalczyk występował w Anglii, Grecji, a ostatnie pół roku we Włoszech. Powinien być gwiazdą ligi. - Jesteśmy przekonani, że wzmocni nie tylko rywalizację, ale nasz zespół. To zawodnik bardzo dobry technicznie, obdarzony bardzo dobrą motoryką - tłumaczył dyrektor sportowy Jacek Zieliński, cytowany przez oficjalny portal klubu.

Legia sięga po bramkarski talent! Nowy nabytek uczył się w portugalskim gigancie, podbije ligę?

Pożegnanie ze Słoweńcem

Portugalski szkoleniowiec na mecz z Lechią wystawił nowy skład. Od początku zaczął bramkarz Marcel Mendes-Dudziński, który ostatnie trzy lata spędził w Benfice Lizbona. Debiutant dał się zaskoczyć po jednym z dośrodkowań. W pierwszym zestawieniu pojawili się także nowi gracze jak Kacper Chodyna i Luquinhas oraz trio wracające z wypożyczeń: Makana Baku, Igor Strzałek i Jordan Majchrzak, który wyrasta na najskuteczniejszego zawodnika w tym okresie. To właśnie on wyrównał z beniaminkiem z Gdańska, a gola wypracował Luquinhas. Majchrzak w dorobku ma już trzy bramki, dwie zdobył w starciu z rumuńskim zespołem FC Botosani. Był to ostatni występ Blaża Kramera. Jak podał portal meczyki.pl słoweński napastnik przenosi się do Turcji. Jego nowym klubem będzie Konyaspor.

Artur Jędrzejczyk z nową rolą w Legii. Na doświadczonym piłkarzu spoczywa wielka odpowiedzialność

QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?