Śląsk Wrocław - Paide RELACJA NA ŻYWO. Liga Konferencji: Mecz Śląsk - Paide 15.07 WYNIK na żywo w INTERNECIE, SKŁADY

i

Autor: Cyfra Sport Śląsk Wrocław - Paide RELACJA NA ŻYWO. Liga Konferencji: Mecz Śląsk - Paide 15.07 WYNIK na żywo w INTERNECIE, SKŁADY

Liga Konferencji Europy. Polskie drużyny poznały potencjalnych rywali!

2021-07-19 16:05

Choć Euro 2021 skończyło się ledwie tydzień temu, a większość czołowych zawodników świata wciąż przebywa na urlopach, polskie kluby nie mają chwili wytchnienia. Wszystko przez eliminacje do europejskich pucharów, które startują zwykle na początku lipca. W historycznej, pierwszej edycji Ligi Konferencji Europy mamy aż trzech swoich przedstawicieli. Do Śląska Wrocław, który eliminacje rozpoczynał od 1. rundy, w kolejnym etapie rozgrywek dołączają Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin. Choć wszystkie polskie drużyny czekają jeszcze dwumecze 2. rundy el. LKE, poznały już także ewentualnych rywali na dalszym etapie rozgrywek.

Wydaje się, że największe szanse na przejście swojego rywala w 2. rundzie el. Ligi Konferencji Europy ma Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna będą bowiem zdecydowanym faworytem w spotkaniu z litewską Suduvą. Spore szanse na awans ma także Śląsk Wrocław, który mierzyć się będzie z ormiańskim Araratem Erywań. W tym przypadku duże znaczenie mogą mieć jednak specyficzne warunki meczu rozgrywanego w Armenii (1509 m n.p.m – red.). Zdecydowanie najtrudniejsze zadanie stoi jednak przed Pogonią Szczecin, która zmierzy się z chorwackim NK Osijek. Choć w tym dwumeczu zdecydowanie wyżej stoją notowania Chorwatów, polscy kibice liczą z pewnością, że podopieczni Kosty Runjaica sprawią faworytowi psikusa.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Trudni rywale w trzeciej rundzie

Choć dwumecze wciąż przed polskimi drużynami, już dziś poznały one swoich potencjalnych rywali w kolejnym etapie zmagań. O godzinie 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbyło się bowiem losowanie 3. rundy el. LKE. Wydawało się, że teoretycznie najłatwiejsze zadanie będzie miał jedyny rozstawiony w tej rundzie przedstawiciel naszego kraju - Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna trafili jednak niezbyt dobrze, w przypadku awansu będą musieli bowiem rozegrać dwumecz z rosyjskim Rubinem Kazań. Śląsk Wrocław w przypadku przejścia Ararata Erywań zmierzy się z lepszym z pary Arda Kyrdżali (Bułgaria) - Hapoel Beer-Szewa (Izrael), Pogoń Szczecin wylosowała natomiast CSKA Sofia (Bułgaria) lub łotewską Lipawę. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 5. i 12. sierpnia.

Sonda
Który z polskich klubów dojdzie najdalej w Lidze Konferencji Europy?

Komplet potencjalnych rywali polskich zespołów w 3. rundzie el. Ligi Konferencji Europy:

Ararat Erywań (Armenia) / Śląsk Wrocław (Polska) - Arda Kardzhali (Bułgaria) / Hapoel Beer-Szewa (Izrael)

Sūduva (Litwa) / Raków Częstochowa (Polska) - Rubin Kazań (Rosja)

CSKA Sofia (Bułgaria) / Lipawa (Łotwa) - Pogoń Szczecin (Polska) / Osijek (Chorwacja)

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze