Łukasz Zwoliński, Lechia Gdańsk

Autor: Cyfrasport Łukasz Zwoliński, Lechia Gdańsk

Łukasz Zwoliński bohaterem Lechii! Tak uratował remis z Górnikiem Zabrze [WIDEO]

2020-06-05 23:24

Wprawdzie po raz kolejny był zmiennikiem, ale mimo to spisał się wybornie. Łukasz Zwoliński dał sygnał do ataku, a w końcówce w ciągu ośmiu minut strzelił dwa gole. Dzięki jego skuteczności Lechia Gdańsk zawdzięcza punkt (2:2) w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze w 28. kolejce Ekstraklasy. Zobaczcie, w jaki sposób Łukasz Zwoliński doprowadził do remisu. Bramkę napastnika Lechii pokazał na kanale youtube portal Ekstraklasy.

Podczas zimowego okna transferowego Łukasz Zwoliński trafił do Lechii Gdańsk z HNK Gorica. W zespole z ligi chorwackiej spędził 1,5 roku i strzelił osiemnaście goli. Miał trafić do ekipy z Gdańska dopiero po zakończeniu obecnego sezonu, ale kluby osiągnęły porozumienie i przeniósł się nad Bałtyk w lutym. Na razie w drużynie trenera Piotra Stokowca zagrał w pięciu meczach, ale tylko raz wyszedł w pierwszym składzie i rozegrał pełne 90. minut. Premierową bramkę zdobył z Zagłębiem Lubin z rzutu karnego (26. kolejka), a w poprzedniej kolejce trafił w wygranym 4:3 starciu z Arką Gdynia w derbach Trójmiasta.

Jorge Felix znów skuteczny! Tak Hiszpan zapewnił Piastowi wygraną z Koroną Kielce [WIDEO]

Teraz Łukasz Zwoliński był bohaterem wyjazdowego meczu z Górnikiem Zabrze (2:2). Na boisku pojawił się od początku drugiej połowy w miejsce Ze Gomesa. Trener Stokowiec miał wyczucie, bo jego napastnik go nie zawiódł. Lechia przegrywała 0:2, ale Zwoliński najpierw strzelił kontaktowego gola,  a w końcówce po raz drugi pokonał bramkarza Górnika Martina Chudego. "Zwolak" wykorzystał zamieszanie na polu karnym zabrzan. Gospodarze sygnalizowali pozycję spaloną, ale sędzia Tomasz Musiał dostał potwierdzenie z wozu VAR, że bramka była prawidłowa. Zobaczcie, jak do tego doszło. A Zwoliński ma znakomity bilans w Lechii w lidze: pięć występów, cztery gole.

TAJEMNICE luksusowego apartamentu Roberta Lewandowskiego. Ma do dyspozycji CUDA! [FUTBOLOGIA]

QUIZ. Lechia Gdańsk do tablicy. Co wiesz o klubie z Trójmiasta?