Maciej Skorża, Rafał Janas

i

Autor: Cyfra Sport Maciej Skorża, Rafał Janas

Niecodzienne podejrzenia

Mocne oskarżenia asystenta Macieja Skorży! Lech nie wierzył swojemu trenerowi? Rafał Janas zdradził kulisy jego odejścia

2022-08-14 13:21

Odejście Macieja Skorży z Lecha Poznań spadło na fanów i sam klub jak grom z jasnego nieba. Trener tuż po tym, jak wygrał mistrzostwo Polski i dotarł ze swoją drużyną do finału Pucharu Polski, oświadczył, że rezygnuje. Zdaniem Rafała Janasa, asystenta Skorży, początkowo władze Lecha miały… nie wierzyć w to, że trener odchodzi z powodów osobistych!

Lech Poznań ma za sobą bardzo udany sezon – „Kolejorz” na stulecie klubu sięgnął po mistrzostwo Polski, a był blisko nawet podwójnej korony, jednak w finale Pucharu Polski uległ Rakowowi Częstochowa. Niestety, kolejne rozgrywki to pasmo niemal samych porażek – klub fatalnie rozpoczął sezon w PKO BP Ekstraklasie, a w europejskich pucharach, choć awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, to notuje wpadkę za wpadką (remis z Dinamo Batumi, przegrana z Vikingurem i awans dopiero po dogrywce). Nie wykluczone, że ogromny wpływ na to miał fakt, że w przerwie między sezonami klub opuścił Maciej Skorża, który zrezygnował z posady z powodów osobistych. Z klubu odszedł także m.in. jego asystent Rafał Janas, choć początkowo był wymieniany nawet jako jego następca! Janas w rozmowie z portalem Meczyki.pl postanowił wyjawić, że początkowo Lech Poznań doszukiwał się drugiego dna w rezygnacji Macieja Skorży.

Jan Tomaszewski przepuścił Lecha Poznań przez imadło. Trener van den Brom zmasakrowany, ekspert żąda prania mózgów

Kibice Lecha Poznań po zdobyciu mistrzostwa

Rafał Janas ujawnia, co działo się w Lechu po odejściu Skorży

W wywiadzie z portalem Meczyki.pl asystent Macieja Skorży zdradził sporo kulisów tego, co działo się w ostatnim czasie w Lechu. Wyjaśnił też, dlaczego został zwolniony z klubu po odejściu Skorży. – Wydaje mi się, że zostałem zwolniony dlatego, bo byłem człowiekiem Macieja Skorży. A skoro on odszedł, razem przyszliśmy we dwóch do klubu, to po prostu byłem traktowany jako jego człowiek i dlatego zostałem zwolniony – wyjaśnił krótko Janas. Zaraz potem zdradził, że jego zdaniem w Lechu nie wierzono w powody odejścia Skorży.

Znakomite widowisko w Szczecinie. Wisła Płock dzięki remisowi nadal liderem ekstraklasy [WIDEO]

 – Myślę, że będąc w klubie przez ten tydzień na początku tego sezonu, to osobiście odczułem, że klub miał za złe Maćkowi, że tak się wydarzyło i dopatrywano się drugiego dna, że Maciek coś kombinuje. Nie do końca uwierzono w historię, którą przedstawił klubowi. Myślę, że wyobrażano sobie, że ma np. propozycję kontraktu z zagranicy i za chwilę wyląduje się w innym klubie - egzotycznym lub europejskim – wyjawił Janas.

Zobacz gorące zdjęcia ukochanej Milika! Kliknij w galerię poniżej:

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze