Napastnik Legii z wyróżnieniem w Ekstraklasie. Przypadł mu tytuł „Piłkarz Listopada”

2019-12-11 22:09 MaSz
Jarosław Niezgoda
Autor: CyfraSport Jarosław Niezgoda

To był jego miesiąc. Napastnik Jarosław Niezgoda należał nie tylko do najlepszych graczy Legii, ale i całej Ekstraklasy. To właśnie gwieździe wicemistrza Polski przypadł tytuł „Piłkarz Listopada”. Trzeba przyznać, że na tę nagrodę w pełni zasłużył.

W tym sezonie Niezgoda strzelił w lidze 11 goli. Tyle samo ma na koncie Christian Gytkjaer z Lecha Poznań. Wspólnie otwierają klasyfikację najskuteczniejszych. Duńczyk również znalazł się w gronie nominowanych. Jednak w poprzednim miesiącu błyszczał napastnik Legii, który w czterech ligowych występach zdobył cztery bramki. Trafiał z Arką, Górnikiem, Pogonią i Koroną. Bramkarza kielczan pokonał strzałem z rzutu karnego. W ten sposób zapracował na triumf w kategorii „Piłkarz Listopada”. A tak brylował Niezgoda w poprzednim miesiącu.

Czy sięgnie po koronę króla strzelców? Wszystko zależy od tego, czy utrzyma skuteczność i zimą zostanie w Legii. Niezgoda jest bowiem łakomym kąskiem dla zagranicznych klubów, a po ostatnich występach jego wartość poszła w górę. Jednak klub z Łazienkowskiej nie zamierza pozbywać się swojej gwiazdy. Na pewno nie sprzeda go poniżej 5 mln euro. W tym sezonie piłkarz Legii wygrał po raz pierwszy. W poprzednich miesiącach triumfowali: lipiec - Zvonimir Kozulj (Pogoń Szczecin), sierpień - Jesus Imaz (Jagiellonia Białystok), wrzesień - Paweł Brożek (Wisła Kraków), październik - Dominik Furman (Wisła Płock). Kto będzie najlepszy w grudniu?

Najnowsze