Niecodzienny prezent dla Janusza Filipiaka. Dostał od kibiców… nawóz!

2021-08-03 16:52
Janusz Filipiak
Autor: Cyfra Sport Janusz Filipiak

Janusz Filipiak bezsprzecznie jest jedną z najbarwniejszych postaci w polskim futbolu. Właściciel, a zarazem prezes Cracovii 3. sierpnia obchodzi swoje 69. urodziny. O tym fakcie nie zapomnieli bynajmniej fani krakowskiego klubu, którzy postanowili wręczyć swojemu prezesowi dość niecodzienny prezent. Filipiak otrzymał bowiem… nawóz do trawy.

Atmosfera przy ul. Kałuży od pewnego czasu jest niezwykle gęsta. Drużyna gra słabo, nie osiągając zadowalających rezultatów. Michałowi Probierzowi zarzuca się, że jedynym pomysłem jego drużyny jest posyłanie dośrodkowań w pole karne rywali. Mówi się, że Cracovia gra najbardziej toporną piłkę w polskiej lidze, a w dodatku jej skład w miażdżącej przewadze stanowią obcokrajowcy. Równie dużo zarzutów co do trenera, kibice „Craxy” formułują także pod adresem prezesa, a zarazem właściciela – Janusza Filipiaka. 69-latkowi zarzucano, że latem klub nie dokonał jeszcze żadnego ciekawego transferu. Dodatkowo powszechnie wyśmiewane były jego wypowiedzi, w których narzekał na ilość pieniędzy, które musi wydawać na nawóz do trawy w ośrodku treningowym. Wypowiedzi te w połączeniu z obchodzonymi przez Filipiaka urodzinami okazały się dla fanów Cracovii idealną okazją, aby zrobić swojemu prezesowi subtelny żart. Filipiak na 69. urodziny dostał bowiem… tonę nawozu!

- Chcieliśmy uhonorować naszego prezesa, który tyle cierpiał i narzekał, ile go kosztuje nawóz do trawy w ośrodku treningowym w Rącznej (20 tys. zł. – przyp.). Nie mamy takich możliwości finansowych jak prezes, ale tonę dobrego nawozu do trawy zakupiliśmy. Z okazji 69 urodzin chcieliśmy mu ofiarować skromny prezent od rzeszy kibicowskiej w podzięce za trwanie w Ekstraklasie – powiedział jeden z kibiców „Pasów” w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. - Jestem kibicem z 40-letnim stażem. Ręce mi opadają, gdy widzę, co się dzieje. Nie chodzi o to, byśmy zdobywali mistrzostwo co roku, ale dążyli do sukcesu, a tego nie ma – dodał jednak po chwili, już na poważnie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze