Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Bramka roku

Niemcy wyróżnili Lukasa Podolskiego. To, co zrobił nawet zagranicą nie przeszło bez echa, prestiżowe wyróżnienie

2023-02-05 15:24

Lukas Podolski od półtora roku gra Polsce, ale nie daje o sobie zapomnieć niemieckim kibicom. Oni również doceniają klasę „Poldiego”, czego dowodem jest wyróżnienie, jaki spotkało go w plebiscycie magazynu "Sportschau".

Jego trafienie z rundy jesiennej w meczu z Pogonią w Szczecinie zostało uznane golem roku! Przypomnijmy, że Podolski popisał się kapitalnym strzałem z ok. 60 metrów, którym przelobował bramkarza Bartosza Klebaniuka. Tym golem ustalił wynik meczu na 4:1. Wcześniej jego bramka wygrała też głosowanie na gola miesiąca w listopadzie. W głosowaniu na gola roku wzięło udział ponad 43 tys. kibiców, a trafienie Podolskiego uzyskało 14,91 procent głosów kibiców. Na drugim miejscu znalazła się bramka Alexandry Popp (zawodniczka VfL Wolfsburg) 12,9, a na trzecim Rodrigo Zalazara (Schalke 04, a w przeszłości Korona Kielce) z wynikiem 10,4 procent.

Godnym odnotowania jest inny fakt. Magazyn „Sportschau” wybiera bramkę każdego miesiąca, i tutaj Podolski jest bezkonkurencyjny. W całej karierze 37-letni piłkarz wygrał aż 13 razy głosowanie na gola miesiąca. Za nim znajdują się takie legendy niemieckiej piłki jak Jurgen Klinsmann (7 razy), K.H. Rummenigge, Klaus Fischer i Mario Basler po 6 razy. Z obecnie grających piłkarzy Serge Gnabry czterokrotnie był zwycięzcą plebiscytu na bramkę miesiąca. Podolski to mistrz świata z reprezentacją Niemiec z 2014 roku. Po przyjściu do Górnika w lipcu 2021 roku rozegrał w barwach zabrzan 48 meczów w lidze i Pucharze Polski, w których strzelił 13 goli i miał 10 asyst.

Piłkarz Pogoni o powrocie na boisko po koszmarnym urazie. Zmobilizował go siedmioletni syn. ”Pokazałem mu, że nie ma beznadziejnych sytuacji”

Sonda
Czy Lukas Podolski powinien po zakończeniu kariery boiskowej zostać prezesem Górnika?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze