Diogo Verdasca, Śląsk Wrocław

i

Autor: Cyfra Sport Diogo Verdasca, Śląsk Wrocław

Antyukraińskie hasło

Obrzydliwy transparent kibiców we Wrocławiu. Antyukraińskie hasło, fani Śląska przesadzili

2022-10-04 7:35

Wojna na Ukrainie trwa już od wielu miesięcy i choć z frontu słychać coraz więcej dobrych informacji, to miliony osób wciąż nie mogą bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Po fali wielkiego wsparcia pojawia się... coraz więcej antyukraińskich haseł. Jedno z nich zostało wywieszone podczas meczu PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Warta Poznań.

Cały świat w lutym 2022 roku zjednoczył się, by pomóc Ukrainie po kolejnej rosyjskiej inwazji. Od dłuższego czasu gestów i wyrazów wsparcia i solidarności jest coraz mniej! Ukraina radzi sobie coraz lepiej, ale pomoc naszemu wschodniemu sąsiadowi wciąż jest potrzebna. Niestety, coraz więcej osób decyduje się nie tylko nie pomagać, ale zaczyna nawet głosić antyukraińskie hasła. Do przykrej sytuacji doszło we Wrocławiu. Podczas meczu PKO BP Ekstraklasy Śląsk - Warta kibice wywiesili przykry transparent. 

Śląsk - Warta: Antyukraiński transparent na trybunach!

We Wrocławiu nie brakuje wielu osób z Ukrainy. Według szacunków ujawnianych przez WrocLife.pl, w maju 2022 roku mogło być to nawet blisko 900 tysięcy osób. Podczas meczu Śląsk - Warta na trybunach pojawił się baner, który głosił hasło "Stop ukrainizacji Polski". Ten transparent wywołał duże emocje w internecie.

Piłkarzowi skradziono luksusowe auto. To dla niego cios, zwrócił się o pomoc do internautów

- Mam prośbę do kibiców* z B: zamiast wywieszać głupie proruskie transparenty, zajmijcie się dopingiem i mobilizacją naszych orłów. Bo granie w kapeli Putina to wstyd i zdrada. *Mam nadzieję, że za rosyjską narracją stoją tylko pojedyncze osoby - pisał na Twitterze dziennikarz Super Expressu Marcin Torz. 

W komentarzach głosów w antyukraińskim tonie jednak nie brakowało. Było ich jednak zdecydowanie mniej niż tych krytykujących postawę kibiców Śląska Wrocław. 

PKO Ekstraklasa Raport odcinek 7
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze