Mateusz Wieteska, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Mateusz Wieteska przeszedł z Górnika Zabrze do Legii Warszawa.

Oficjalnie: Mateusz Wieteska ponownie w Legii Warszawa!

2018-06-14 20:43

Mateusz Wieteska trafł do Górnika Zabrze late 2017 roku na zasadzie transferu z Legii Warszawa, ale "Wojskowi" zagwarantowali sobie prawo odkupienia zawodnika, z którego teraz skorzystali. 21-letni obrońca ma za sobą świetny sezon w barwach śląskiej ekipy, a mistrzami Polski związał się pięcioletnim kotraktem.

Mateusz Wieteska trafił do Legii Warszawa jeszcze jako junior i tam też grał w drużynach młodzieżowych. Później był wypożyczany - najpierw do Dolcanu Ząbki, a później do Chrobrego Głogów, aż wreszcie latem 2017 roku sprowadził go Górnik Zabrze. "Wojskowi" zagwarantowali sobie jednak prawo odkupienia zawodnika za dość niską kwotę - około 500 tys. złotych - co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Młody obrońca ma bowiem za sobą znakomity sezon w barwach śląskiej ekipy. Drużyna Marcina Brosza była rewelacją rozgrywek, zajęła czwarte miejsce i zagwarantowała sobie udział w europejskich pucharach, a Wieteska był jej filarem. Poza dobrą grą w defensywie imponował też skutecznością, bo strzelił aż siedem goli!

Ponadto regularnie występował w reprezentacji do lat 21. Legia postanowiła więc skorzystać z zapisu w umowie i sprowadzić z powrotem urodzonego w stolicy zawodnika. Ten w czwartek 14 czerwca został oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz "Wojskowych". Z klubem podpisał pięcioletni kontrakt.

Przychodzi do nas po fantastycznym sezonie i zasłużył na szansę w Legii - Ivan Kepcija.

- Cieszymy się z powrotu Mateusza Wieteski, który wiele lat spędził w naszej Akademii i ma Legię w sercu. Przychodzi do nas po fantastycznym sezonie w Górniku Zabrze, gdzie bardzo się rozwinął i zasłużył na szansę w Legii - powiedział dyrektor techniczny Legii, Ivan Kepcija, cytowany przez oficjalną internetową stronę klubu.

WYNIKI NA ŻYWO - sprawdź na kogo warto postawić
Tabele i statystyki z 16 dyscyplin

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze