Warta Poznań - Pogoń Szczecin

Autor: Cyfrasport Warta Poznań - Pogoń Szczecin

Osłabiona Warta wyszarpała remis z Pogonią [WIDEO]

2021-08-01 18:10

Warta Poznań zremisowała na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim z Pogonią Szczecin 1:1 (0:1) w pierwszym niedzielnym meczu 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Tworka do remisu doprowadzili w końcówce pomimo faktu, że od 11. minuty po czerwonej kartce dla Łukasza Trałki musieli grać w osłabieniu.

Podopieczni Kosty Runjaica do spotkania z Wartą przystępowali po porażce w eliminacjach Ligi Konferencji Europy z chorwackim NK Osijek. „Portowcy” bardzo chcieli zrehabilitować się za brak awansu w europejskich pucharach i było to widać na boisku. Pierwsze minuty to dominacja szczecinian, którym dodatkowo pomógł jeszcze zawodnik gospodarzy, Łukasz Trałka. W 9. minucie po dośrodkowaniu Maty w słupek trafił Zahovic, a próbujący dobić wbić piłkę do siatki Kozłowski został nieprzepisowo zatrzymany przez 37-latka. Arbiter Damian Sylwestrzak po konsultacji z VAR-em zdecydował się podyktować rzut karny i dodatkowo wyrzucił Trałkę z boiska. Strzał z jedenastu metrów pewnie na bramkę zamienił Kamil Drygas i goście objęli prowadzenie. Choć do końca pierwszej połowy dominowała Pogoń, wynik nie uległ już zmianie.

Kto zostanie mistrzem Polski w sezonie 2021/2022?

Im bliżej było jednak końca spotkania, coraz śmielej poczynali sobie podopieczni Piotra Tworka. Pogoń nie była w stanie podwyższyć prowadzenia, a grający niezwykle ambitnie gospodarze za wszelką cenę próbowali doprowadzić do remisu. Ich wola walki została nagrodzona w 84. minucie, kiedy po wrzucie piłki z autu bardzo ładnym strzałem głową popisał się Robert Ivanov. Kosta Runjaic z pewnością będzie miał jednak w tej sytuacji pretensje do swoich zawodników, piłka wrzucona z autu przeszła bowiem przez całe pole karne i żaden z „Portowców” nie zdążył jej w tym czasie wybić. Szczecinianie po stracie gola rzucili się do ataku i przez chwilę wydawało się nawet, że udało im się odzyskać prowadzenie. Powtórki pokazały jednak, że Alexander Gorgon w momencie zagrania znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie mogła być uznana. W samej końcówce siły na murawie wyrównały się – drugą żółtą kartkę obejrzał bowiem Maciej Żurawski.

Warta Poznań – Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)

Bramki: Robert Ivanov 84’ – Kamil Drygas 12’ z rzutu karnego

Żółte kartki: Ivanov, Zrelak (Warta) – Dąbrowski, Żurawski (Pogoń)

Czerwone kartki: Łukasz Trałka (Warta, za faul taktyczny) – Maciej Żurawski (Pogoń, za dwie żółte)

Sędziował: Damian Sylwestrzak

Warta: Lis – Grzesik, Ivanov, Ławniczak, Kiełb (37’ Matuszewski) – Trałka, Kupczak – Corryn (36’ Zrelak), Czyż (66’ Czyżycki), Jakóbowski (78’ Sangowski) – Kuzimski (66’ Rodriguez)

Pogoń: Stipica – Stolarski (85’ Kowalczyk), Zech, Triantafyllopolous, Mata – Kucharczyk, Drygas (74’ Gorgon), Jean Carlos (46’ Kurzawa), Dąbrowski, Kozłowski (58’ Żurawski) – Zahovic (58’ Parzyszek)