Dariusz Trela, Piast Gliwice

Piast Gliwice - Legia Warszawa 0:0. Wpadka faworytów, Dariusz Trela zatrzymał Legię

2013-04-29 4:00

Po sześciu kolejnych zwycięstwach Legia zgubiła punkty. Zatrzymał ją Piast Gliwice dzięki wspaniałym interwencjom bramkarza Dariusza Treli (24 l.). Po remisie 0:0 najwięcej mówiło się o nieuznanej bramce Danijela Ljuboi (35 l.). Sędzia Hubert Siejewicz (39 l.) podjął jednak dobrą decyzję.

Od pierwszej minuty piłkarze Piasta rzucili się na gości jak stado wygłodniałych zwierząt. Kiedy tylko któraś z gwiazd Legii dostawała piłkę na połowie gliwiczan, natychmiast wyrastało wokół niej kilku rywali.

Gra agresywnym pressingiem dużo kosztowała gospodarzy, którzy w drugiej połowie opadli z sił. Legioniści mieli kilka świetnych okazji, ale bardzo dobrze bronił Trela. W 76. minucie skapitulował. Szykując się do wykopu piłki, nie zauważył, że za jego plecami czai się Ljuboja. Gdy zaczął kozłować futbolówkę, Serb sprytnie przejął ją i trafił do opuszczonej bramki. Mimo protestów legionistów sędzia Siejewicz odgwizdał jednak rzut wolny dla Piasta. Słusznie! Przepisy mówią bowiem wyraźnie: "Zawodnik drużyny przeciwnej musi być ukarany za grę niebezpieczną, jeśli kopie lub usiłuje kopnąć piłkę w momencie zwalniania jej z rąk przez bramkarza (...). Bramkarz uważany jest za kontrolującego piłkę, jeżeli: (...) posiada piłkę, odbijając ją o podłoże".

Piast - Legia 0:0

Sędzia: Hubert Siejewicz 5. Widzów: 8800

Piast: Trela 5 - Klepczyński 3, Polak 3, Mido 5, Oleksy 3 - Izvolt 3, Matras Ż 3, Murawski Ż 3 (63. Lazdils), Jurado 2 (46. Cicman 3), Podgórski 3 (88. Docekal) - Robak 3.

Legia: Kuciak 4 - Bereszyński 4, Jędrzejczyk 3, Astiz 3, Wawrzyniak 3 - Radović 2, Łukasik Ż 3, Vrdoljak 3, Brzyski 1 (81. Kucharczyk) - Ljuboja 2 (87. Saganowski), Dwaliszwili Ż 2.).