Wisła Kraków

Autor: Cyfra Sport Wisła Kraków

Pierwsza wygrana pod wodzą Brzęczka. "Biała Gwiazda” nie składa broni [WIDEO]

2022-04-10 17:28

Długo musiał czekać Jerzy Brzęczek na wygraną po objęciu Wisły Kraków. Były selekcjoner dokonał tego dopiero w siódmym meczu. Zwycięstwo z Górnikiem 4:1 było jednocześnie pierwszą wygraną Wisły w tym roku.

Początek meczu nie wróżył tak dobrego finału. W pierwszej połowie stroną dominującą był Górnik, który stworzył kilka dobrych sytuacji. Najlepszą miał Bartosz Nowak, który po podaniu od Lukas Podolskiego znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale strzelił obok słupka. Zagrożona spadkiem Wisła grała niemrawo, ale w 43. min dopisało jej szczęście. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową strzelał Luis Fernandez a piłka trafiła w głowę Piotra Krawczyka i wpadła do siatki. Górnicy nie mieli już czasu na odrobienie strat do przerwy, ale nie tracili optymizmu. - Przy stałych fragmentach gry może zdarzyć się wszystko - skomentował w przerwie gola dla Wisły pomocnik Górnika, Bartosz Nowak. - Ale gramy dobrze i myślę , że wykorzystamy jedną czy drugą okazję. Nowak miał rację, bo w 51. min po rzucie rożnym i piąstkowaniu piłki przez Pawła Kieszka, ta spadła wprost na nogę Lukasa Podolskiego, który fantastycznym strzałem z powietrza z 20 metrów wyrównał.

Robert Lewandowski wykiwał Polaka. Nie robił tak już dawno, wszyscy byli mocno zdziwieni [WIDEO]

W 60 min. trener Brzęczek wpuścił  na boisko Stefana Savicia, co mocno odmieniło grę wiślaków. Najpierw Savić strzałem prawie tak samo ładnym jak ten Podolskiego, dał prowadzenie Wiśle. Później po faulu bramkarza Górnika na Luisie Fernandezie sędzia podyktował karnego, którego wykorzystał sam poszkodowany. A w doliczonym czasie gry po asyście Savicia wynik meczu ustalił Nikola Kuveljić. Wisła wygrała zasłużenie, a styl i fakt, że to pierwsze wygrana w tym roku, powinna dodać dodatkowej energii i sił w walce o utrzymanie.

Sędziowski skandal w meczu Ekstraklasy! Trzymał piłkę pod pachą, ale karnego nie było [WIDEO]

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Piotr Krawczyk (43-samobójcza), 1:1 Lukas Podolski (51), 2:1 Stefan Savic (67), 3:1 Luis Fernandez (75-karny), 4:1 Nikola Kuveljic (90+3).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Enis Fazlagic, Paweł Kieszek. Górnik Zabrze: Erik Janza.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów 17 135.

Wisła Kraków: Paweł Kieszek - Konrad Gruszkowski, Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Dor Hugi (60. Heorhij Citaiszwili), Marko Poletanovic (84. Nikola Kuveljic), Enis Fazlagic, Michal Skvarka (60. Stefan Savic), Elvis Manu (77. Gieorgij Żukow) - Luis Fernandez.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Przemysław Wiśniewski, Rafał Janicki, Erik Janza - Robert Dadok, Krzysztof Kubica (64. Dariusz Stalmach), Jean Jules Mvondo, Mateusz Cholewiak (65. Higinio Marin) - Lukas Podolski, Bartosz Nowak - Piotr Krawczyk (64. Dani Pacheco). (PAP)