Sito Riera, Śląsk Wrocław

Autor: CYFRA SPORT Sito Riera w barwach Śląska Wrocław

Piłkarz Śląska Wrocław UDERZYŁ sędziego. Skandaliczne zachowanie! [WIDEO]

2018-04-16 12:49

Do prawdziwego skandalu doszło w miniony weekend podczas meczu Ekstraklasy Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz. Sędzia Piotr Lasyk uznał, że Sito Riera po jednym z wejść, zasłużył na drugą żółtą kartkę i wyrzucił zawodnika gospodarzy. Ten nie wytrzymał i, jak pokazały powtórki telewizyjne, uderzył arbitra głową! Teraz zapewne czeka go kilka meczów przymusowej przerwy.

Sito Riera w 72. minucie dostał drugą żółtą kartkę i nie dokończył spotkania pierwszej kolejki grupy spadkowej Śląsk Wrocław - Sandecja Nowy Sącz. Sam zainteresowany nie poczuwał się do winy i mocno protestował. Tuż po obejrzeniu kartonika, wymierzył sędziemu Piotrowi Lasykowi cios głową. Zdarzenie można było zobaczyć dopiero w telewizyjnych powtórkach. Sam arbiter nie zareagował, ponieważ już wcześniej wyczerpał możliwe środki.

Sito Riera musi liczyć się ze srogą karą od Komisji Ligi. Sześć lat temu zawodnik Cracovii, Aleksandr Suworow, odepchnąć rozjemcę i został zawieszony na pół roku. Do gry wrócił ostatecznie po sześciu kolejkach. Wykluczenie Hiszpana nie przeszkodziło wrocławianom pokonać beniaminka na własnym stadionie 1:0.