John van den Brom , Piotr Świerczewski

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express. Tomasz Radzik/Super Express

Kryzys Lecha

Piotr Świerczewski się nie patyczkuje, padły mocne słowa o Lechu i jego trenerze. Kiedy będzie kres cierpliwości? [ROZMOWA SE]

2022-08-16 14:38

Lech Poznań na dnie tabeli po trzeciej kolejnej porażce na własnym stadionie – 0:1 ze Śląskiem. W europejskich pucharach próbuje wczołgać się do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy, ale styl spotyka się z dezaprobatą kibiców, którzy wygwizdali piłkarzy po meczu z Vikingurem. – Kibice mają prawo oczekiwać od piłkarzy mistrza Polski lepszej gry – mówi Piotr Świerczewski (50 l.)

Super Express: – Bartosz Bosacki w rozmowie z „SE” powiedział, że problem piłkarzy jest w głowach, a nie w nogach. Zgodzi się pan z tym?

Piotr Świerczewski: – Ciężko mi powiedzieć, nie wiem, co piłkarze robią na treningach. Oglądałem mecze pucharowe Lecha i wyglądało to słabo. Nie lekceważę Karabachu, ale w końcu to tylko liga azerska, a Lech nie miał szans z tą drużyną. Z Vikingurem było równie źle.

– Lech grał słabo, a jak pan oceni kibiców, którzy byli w dużej części meczu przeciwko swoim piłkarzom. To jest normalne?

– Nie jest fajnie, gdy słyszy się nieprzyjemne okrzyki, nawet pod adresem właściciela klubu. Nic to nie zmieni w tym momencie, a piłkarze potrzebują wsparcia. Z drugiej strony, kibic ma prawo gwizdać i wymagać, bo w końcu Lech to mistrz Polski. Grał z zespołem z Islandii, ze słabej ligi, prawie amatorskiej, więc o czym my mówimy. Gdzie jest nasza piłka klubowa, skoro męczymy się z takimi zespołami? To jest bolesne.

Trener Jakuba Kamińskiego ostro o jego debiucie. Wytknął mu polskie przywary, to musi poprawić piłkarz

– Presja kibiców w Lechu jest większa niż w innych klubach?

– Jak grałem w Lechu, było trochę inaczej. Nie było wtedy pieniędzy i graliśmy praktycznie za darmo, więc i kibice nie mieli takich wymagań. Teraz Lech jest klubem mocnym organizacyjnie i finansowo. Za moich czasów na mecz pucharowy do Lens nie lecieliśmy samolotem, lecz jechaliśmy przez dwa dni autokarem, byliśmy wymięci, ale nie skompromitowaliśmy się, walczyliśmy jak równy z równym z mocną drużyną (0:1, 1:2 –  red.). Obecnie mistrz Polski nie może dać rady zespołowi z amatorskiej ligi.

– Czy trener van den Brom jest w stanie podnieść Lecha?

– Powinien mieć kredyt zaufania, a z drugiej strony – nie wygrał jeszcze meczu w lidze przez pięć kolejek. Ta cierpliwość musi mieć jakiś kres i jeśli Lech się za chwilę nie obudzi, to myślę, że trzeba się pożegnać z tym trenerem.

Napastnik Barcelony na sprzedaż. Klub ujawnił, ile chce za kolegę Lewandowskiego

Sonda
Czy trener John van den Brom odniesie sukces z Lechem Poznań?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze