Lukas Podolski

i

Autor: Alexander Hassenstein - UEFA/Imago Sport and News/East News

Pokazali ZDJĘCIE Lukasa Podolskiego z początków kariery. Nie do wiary, że on tak wyglądał!

2021-07-05 11:19

Bardzo prawdopodobne, że już wkrótce zobaczymy Lukasa Podolskiego na polskich boiskach. Znany dziennikarz Fabrizio Romano poinformował, że mistrz świata z 2014 roku prowadzi zaawansowane rozmowy ze swoim ukochanym Górnikiem Zabrze. "Poldi" był związany z zabrzańską ekipą od urodzenia. Tymczasem w sieci pojawiło się zdjęcie piłkarza z początków jego kariery. Nie do wiary, że tak wyglądał!

Za Lukasem Podolskim niezwykle bogata kariera piłkarska. Po latach doświadczeń w najlepszych ligach Europy - Bundeslidze, Premier League czy Serie A - w ostatnich latach mistrz świata z reprezentacją Niemiec z 2014 roku znajdował się już nieco na uboczu futbolu na najwyższym światowym poziomie. Grał w Japonii, a do niedawna kontynuował karierę w tureckim Antayasporze. Ale teraz ma spełnić swoją obietnicę dotyczą powrotu do Górnika Zabrze.

Luksusowe wakacje Szczęsnego po Euro - zobacz ZDJĘCIA

W 2003 roku Podolski stawiał pierwsze kroki w dorosłym futbolu w barwach FC Koeln. Jednocześnie często odwiedział swoją polską rodzinę. Przy okazji jednej z takich wizyt "Poldiego" w naszym kraju zrobiono mu zdjęcie, które z perspektywy niemal dwóch dekad może zadziwić. Aż nie do wiary, że Lukas Podolski tak właśnie wyglądał! Stał wtedy u progu swojej arcybogatej kariery piłkarskiej, która ostatecznie doprowadziła go do zdobycia m.in. mistrzostwa świata w Brazylii siedem lat temu.

Zobacz też: Ronaldo czy Schick? Kto zostanie królem strzelców Euro 2020? UEFA ma jasne zasady

Gra Lukasa Podolskiego na polskich ligowych boiskach z pewnością byłaby wydarzeniem bez precedensu. Wywalczony tytuł mistrza świata to jedno, ale przecież "Poldi" jeszcze do niedawna występował w najbardziej prestiżowych europejskich markach, takich jak Inter Mediolan czy Arsenal. Fanom Ekstraklasy, a zwłaszcza Górnika Zabrze, pozostaje trzymać kciuki, żeby transfer w końcu się zrealizował. Są duże szanse, że tak właśnie się stanie.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze