Tomas Pekhart

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Tomas Pekhart

Osłabienie u wicelidera ekstraklasy

Problemy zdrowotne w Legii Warszawa. Duet liderów nie zagra z Wartą Poznań!

2023-04-20 16:57

W poprzedniej kolejce Legia zremisowała 2:2 na Łazienkowskiej z Lechem. To była kosztowna strata punktów, bo warszawski zespół traci do Rakowa osiem punktów. Teraz zmierzy się na wyjeździe z Wartą, która nie ukrywa, że też chce zabrać punkty wiceliderowi. Stołeczny zespół w tym spotkaniu będzie musiał sobie radzić bez dwóch kluczowych zawodników.

Pekhart i Muci nie zagrają

Teraz przed warszawskim klubem intensywny czas. Oprócz rywalizacji w ekstraklasie drużyna będzie walczyła w finale Pucharu Polski z Rakowem. Wiadomo, że w starcu z Wartą zabraknie dwóch istotnych piłkarzy. Nie zagra Thomas Pekhart, który złapał infekcję. Wypadł także Ernest Muci, który ma problemy mięśniowe. Szkoleniowiec nie wyklucza, że dojdzie do zmiany w bramce. Czy z Wartą zagra Kacper Tobiasz, który ostatnio pauzował z powodu urazu? Jednak już się wykurował i grywał w zespole rezerw. Czy dostanie szansę kosztem Dominika Hładuna?

Będzie zmiana w bramce?

W każdym razie w składzie Legii przed meczem dojdzie do kilku zmian. - Zapowiedziałem, że będziemy rotować składem - przypomniał trener Kosta Runjaić na konferencji prasowej przed meczem z Wartą, cytowany przez portal klubowy. - Do tego dochodzą rzeczy, które wydarzyły się w ostatnim czasie. Infekcja Tomasa Pekharta i uraz mięśniowy Ernesta Muciego. Tych piłkarzy nie będzie w kadrze na mecz z Wartą. Niedostępni będą także Blaż Kramer i Mattias Johansson. Blaż zagra w meczu rezerw. Dobrze, że jego męczarnia z kontuzją powoli dobiega końca. Zobaczymy, kto stanie między słupkami. Sytuacja na tej pozycji jest komfortowa. Nie musimy niczego przyśpieszać. To dla mnie bardzo ważne - zaznaczył szkoleniowiec Legii, cytowany przez klubowe media.

Sonda
Czy Legia zdobędzie w sezonie 2022/2023 jakieś trofeum?
PKO Ekstraklasa Raport 17.04
Kacper Tobiasz

i

Autor: Cyfra Sport Kacper Tobiasz
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze