Przełomowa decyzja PZPN po śmierci Maradony. Musiało się tak skończyć, wszyscy wezmą udział

2020-11-26 11:45 mil
Maradona
Autor: East News Maradona

W środowy wieczór cały świat futbolu obiegła tragiczna informacja o śmierci Diego Maradony. W sieci zaczęły pojawiać się liczne zdjęcia i posty upamiętniające Argentyńczyka. Sprawy w swoje ręce wzięły także poszczególne organizacje. Wyjątkową decyzję postanowił podjąć również i Polski Związek Piłki Nożnej, o czym już oficjalnie poinformowano.

Diego Maradona od dawna nie był już okazem zdrowia. Argentyńczyk przy swoim intensywnym stylu życiu i słabym prowadzeniu się miewał ogromne problemy. Raptem kilka tygodni temu w jednej z argentyńskich klinik przeszedł jeszcze bardzo poważny zabieg. I gdy wydawało się, że od tej pory będzie spokojnie odzyskiwał coraz lepszą formę, nadeszło najgorsze. Kilkanaście godzin po śmierci byłego piłkarza opublikowano już nawet wynik wstepnej sekcji zwłok.

Pamięć o mistrzu futbolu od razu postanowiły kultywować najwybitniejsze postacie związane z piłką nożną. Ale nie tylko. Sprawy w swoje ręce wzięły także poszczególne organizacje, w tym między innymi Polski Związek Piłki Nożnej. Oficjalnie poinformował on, iż przy okazji meczów najbliższej kolejki na trzech szczeblach centralnych w naszym kraju zawody zostaną poprzedzone minutą ciszy ku czci Diego Maradony.

Diego Maradona kochanki. Z nimi wszystkimi spał król futbolu. To cała armia kobiet!

W podobny sposób hołd Argentyńczykowi oddawany jest również w najlepszych ligach europejskich czy rozgrywkach europejskich pucharów.

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Najnowsze