Cracovia - Legia Warszawa

Autor: Cyfrasport Cracovia - Legia Warszawa

Cracovia rozbiła Legię Warszawa i zagra w finale Pucharu Polski! [WYNIK]

2020-07-07 21:59

Piłkarze Cracovii pokazali się z bardzo dobrej strony w półfinale Pucharu Polski, wygrywając z Legią Warszawa 3:0! Pierwsze skrzypce wśród gospodarzy grał Mateusz Wdowiak, który strzelił dwa gole. "Puchar jest nasz" - skandowali w końcówce kibice "Pasów". W finale podopieczni Michała Probierza zagrają ze zwycięzcą pary Lech Poznań - Lechia Gdańsk.

Do tej pory Cracovia i Legia Warszawa grały ze sobą 78 razy. Lepszym bilansem mógł się pochwalić stołeczny zespół (45 zwycięstw Legii, 16 remisów i 17 wygranych Cracovii). - Nasi kibice potrafią stworzyć fantastyczną atmosferę i liczę, że tak będzie w tym meczu, że wesprą nasz zespół i będą naszym dwunastym zawodnikiem - mówił przed pierwszym gwizdkiem sędziego trener Michał Probierz, licząc, że jego piłkarze poprawią wspomnianą statystykę.

Piotr Stokowiec ma o czym myśleć... "To nie przystoi" [SUPER SPORT]

Gospodarze nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku. Już po pierwszym kwadransie prowadzili 2:0. Wynik otworzył Mateusz Wdowiak, natomiast kilka minut później kolejny cios zadał Michał Helik. Goście mieli duże problemy, żeby stworzyć sobie groźną sytuację. Po przerwie niewiele się zmieniło. Trener Aleksandar Vuković wprowadził Macieja Rosołka i Pawła Wszołka, jednak żaden z nich nie odcisnął swojego piętna na losach tego spotkania. W 82. minucie Wdowiak postawił kropkę nad "i", wygrywając pojedynek biegowy z wprowadzonym kilkanaście sekund wcześniej Pawłem Stolarskim.

Rekordowy kontrakt podpisany! 24-latek zgarnie PÓŁ MILIARDA

Dla Cracovii był to historyczny wieczór. Po raz pierwszy wywalczyła bowiem awans do finału Pucharu Polski. O trofeum, 24 lipca w Lublinie, zagra ze zwycięzcą pary Lech Poznań - Lechia Gdańsk.