Filip Majchrowicz

Autor: fot. Marek Kwasowski/radomiak.pl

Pudło z rzutu karnego. Śląsk coraz bliżej strefy spadkowej [WIDEO]

2022-03-13 17:31

Śląsk Wrocław zremisował na własnym boisku z Radomiakiem 0:0. Wynik jest o tyle sprawiedliwy, ponieważ żaden z zespołów nie zasłużył na zwycięstwo. Piłkarze z Wrocławia nie potrafili wykorzystać nawet rzutu karnego.

Obi drużyny było mocno zmotywowane przed meczem. Dla Piotra Tworka był to pierwszy mecz w roli trenera Śląska, po tym jak zwolniono Jacka Magierę. Z kolei piłkarze Radomiaka w poprzedniej kolejce przegrali wysoko z Pogonią 0:4 i i chcieli szybko zapomnieć o tej klęsce, a najlepszym lekarstwem na to, jest dobry wynik w kolejnym meczu. Do 43. min na boisku niewiele się działo. Wtedy obrońca Raphael Rossi w wyskoku do górnej piłki rozłożył ramiona tak szeroko - niczym ptak skrzydła w locie - że trafił w głowę Erika Exposito i sędzia Daniel Stefański podyktował karnego. Rossi protestował, ale arbiter był pewny swojej decyzji. Trwały dyskusje, co pomogło bramkarzowi Radomiaka. Filip Majchrowicz czarował szykującego się do strzału Petra Schwarza. Stawał na linii bramkowej ...bokiem do strzelającego, wykonywał inne dziwne ruchy, czym chyba zdeprymował strzelającego. Petr Schwarz trafił w słupek i zaprzepaścił kapitalną okazję.

Kolejny reprezentant Polski w lidze MLS! Długi kontrakt utalentowanego skrzydłowego

Po przerwie zrobiło się trochę ciekawiej, ale brakowało wykończenia akcji. W 66. min  dobrej sytuacji nie wykorzystał Dawid Abramowicz, strzelając nad poprzeczką. W 74. min będącemu 5 metrów przed bramką Abramowiczowi, piłkę sprzed nóg wybył Victor Garcia na rzut rożny. Trzy minuty później niezwykle aktywny w meczu Abramowicz znalazł się w jeszcze lepszej sytuacji. Po podaniu z rzutu wolnego od Daniela Łukasika był  sam przed bramkarzem, ale Michał Szromnik wyszedł z bramki i obronił. W 90. min piłka wpadła do siatki po dobitce z bliska, ale sędzia po analizie VAR uznał, że Goncalo Silva pomógł sobie ręką. Piłkarze Śląska już od 335 minut nie potrafią strzelić gola w ekstraklasie. A, że ich rywale z dołu tabeli – Legia i Warta - wygrały swoje mecze, to Śląsk spadł na 15 miejsce w tabeli i jest już bezpośrednio uwikłany w walkę o utrzymanie w lidze.

Adam Nawałka szczerze o akcji PZPN przeciwko reprezentacji Rosji. Zwrócił uwagę na kluczową sprawę po decyzji FIFA [TYLKO U NAS]

Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 0:0

Żółta kartka – Radomiak Radom: Raphael Rossi, Mateusz Cichocki.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). Widzów: 5405.

W 45+1. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Petr Schwarz. Zawodnik Śląska trafił w słupek.

Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Patryk Janasik, Diogo Vardasca, Wojciech Golla, Victor Garcia – Krzysztof Mączyński, Patrick Olsen (88. Caye Quintana), Petr Schwarz – Waldemar Sobota (55. Adrian Łyszczarz), Dennis Jastrzembski (69. Marcel Zylla) – Erik Exposito (69. Fabian Piasecki).

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz – Goncalo Silva, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki - Luis Machado, Thabo Cele (64. Daniel Łukasik), Luizao, Dawid Abramowicz – Leandro (46. Mateusz Radecki), Karol Angielski (64. Maurides), Abraham Marcus Ayomide.(PAP)