Radomiak Radom

Autor: fot. Kacper Pacocha/ radomiak.pl

Radomiak Radom w Ekstraklasie! Wygrał 1. Ligę, z awansem też Nieciecza. Baraże dla Tychów

2021-06-13 15:19

Zakończył się sezon 2020/2021 Fortuna 1. Ligi. Rozgrywki wygrał Radomiak Radom, który pokonując Koronę Kielce 2:0 zapewnił sobie awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Zza pleców radomian promocję wywalczył Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Do końca na to samo nadzieję miał także i GKS Tychy, ale ekipa ta ostatecznie musi zadowolić się lokatą dającą prawo do gry w barażach.

Radomianie byli przygotowani na wielką fetę z okazju awansu. I nic dziwnego. W ostatniej kolejce zmierzyli się bowiem na własnym stadionie z Koroną Kielce, pewną już miejsca w środku stawki i nie mającej wielkiej motywacji, aby walczyć do upadłego. Ostatecznie bez najmniejszych problemów gospodarze zwyciężyli 2:0, oba gole strzelając przed przerwą. Bezbramkowy remis padł w starciu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza ze Stomilem Olsztyn, ale wynik ten zagwarantował drużynie z Małopolski powrót do elity po trzech latach przerwy.

Pary barazowe? GKS Tychy - Górnik Łęczna oraz Arka Gdynia - ŁKS Łódź. Już w ciągu tygodnia poznamy trzeciego beniaminka PKO Bank Polski Ekstraklasy, który dołączy do Radomiaka i Bruk-Betu. Jeżeli chodzi natomiast o spadkowicza, już wcześniej swój los poznał GKS Bełchatów. To właśnie ta drużyna będzie w przyszłym sezonie rywalizowała na drugoligowych boiskach.