Stal - Raków

i

Autor: Cyfra Sport Stal - Raków

Lider odzyska moc?

Raków chce wrócić na zwycięską ścieżkę. Banda Papszuna w końcu się obudzi?

2023-02-14 17:29

Wprawdzie Raków jest na czele ligi, ale na początku rundy rewanżowej nie zachwyca. Z trzech meczów lider wygrał tylko raz (z Piastem), a dwa z nich zremisował. W poprzedniej kolejce kandydat na mistrza został zatrzymany przez Stal Mielec (0:0). Czy przełom nastąpi w meczu z Górnikiem Zabrze w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy?

Ivi Lopez odblokuje magazynek z golami?

Pod Jasną Górą liczą na to, że banda trenera Marka Papszuna w końcu się przebudzi i rozpocznie marsz po tytuł. Strzelecką posuchę chce zakończyć także Ivi Lopez. Król strzelców poprzedniego sezonu już od sześciu meczów z rzędu nie może pokonać bramkarza rywali. Wprawdzie trafił w poprzedniej kolejce w starciu ze Stalą, ale jego bramka nie została uznana. Hiszpan w dorobku ma pięć goli.

Falstart śląskiej ekipy

Na przełamanie liczy również Górnik, który też na starcie rundy zaliczył falstart. Zabrzanie notują serię pięciu spotkań bez wygranej. Po ostatnim bezbramkowym remisie z Radomiakiem kibice nie ukrywali frustracji wynikami śląskiej ekipy. Po tym spotkaniu trener Bartosch Gaul był mocno rozgoryczony.

Górnik przełamie się w Częstochowie?

W każdym razie jesienią Górnik pokonał 1:0 Raków przed własną publicznością. Czy powtórzy to w Częstochowie? Może być z tym problem, bo w tym sezonie lider świetnie spisuje się na własnym boisku, gdzie triumfował dziewięć razy i raz zremisował. Ale z drugiej strony... wszystko jest możliwe. Po raz ostatni Raków przegrał u siebie w grudniu 2021 roku. Właśnie z... Górnikiem (1:2).

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 13.02
Najnowsze