Śląsk- Legia, wynik 0:4. Oceny zawodników. Lider na kolanach!

2012-02-26 17:52

Legia Warszawa zdemolowała Śląsk Wrocław, który z taką grą powinien zapomnieć o walce o mistrzostwo, to była różnica klas! Warszawiacy pokonali na wyjeździe lidera aż 4:0. Bramki zdobyli Janusz Gol dwie i po jednej Ljuboja i Astiz.

Legii wychodziło dzisiaj wszystko, a Śląskowi nic. Już pierwsza minuta przyniosła prowadzenie dla gości, kiedy to Gol wykorzystał błąd Pietrasiaka i strzelił pierwszą bramkę. Na tym pomocnik Legii, jednak nie poprzestał i już w 13. minucie dołożył kolejne trafienie.

Przeczytaj koniecznie: Wygrali wycieczkę do Włoch i spotkanie z Robertem Kubicą

Było już praktycznie po meczu, ale to nie był koniec popisów fatalnie dysponowanego Pietrasiaka, który zatrzymał faulem Ljuboję i dostał czerwoną kartkę. Wolny w tej sytuacji wykonywał sam poszkodowany.

To był najładniejszy moment tego meczu, Serb uderzył bezpośrednio trafiając w same okienko bramki Kelemena. Takiej bramki na polskich boiskach nie było już dawno!

Do przerwy Legia wygrywała 3:0 i tylko katastrofa mogła sprawić, że grający w dziesiątkę gospodarze odwróciliby losy meczu. Do katastrofy oczywiście nie doszło, a Legia dorzuciła jeszcze jedno trafienie, dośrodkowanie Wolskiego z rzutu rożnego na gola zamienił Astiz.

W drugiej części gry nie można się było się oprzeć wrażeniu, że Legia bawi się z przeciwnikiem, świetnie wychodziło to Ljuboji.

Śląsk poległ na całej linii, to prawda, że mieli pecha w początkowej fazie gry, ale tak właśnie gra się w piłkę. Najsilniejsza drużyna to taka, której najsłabszy element jak najmniej rzutuje na grę całego zespołu, mawiają Anglicy.

Dzisiaj takim elementem był Pietrasiak, który co prawda przeprosił kibiców za pośrednictwem telewizji, jednak nie zmienia faktu, że mecz zawalił. Tak, czy inaczej Śląsk był dzisiaj słabszy od Legii i z taką grą nie ma co liczyć na walkę o tytuł mistrzowski.

Oceny zawodników:

Śląsk: Marián Kelemen 1 - Piotr Celeban 1, Jarosław Fojut 1, Dariusz Pietrasiak CZ, Patrik Mráz 1 Ż, Mateusz Cetnarski 1 (46, Tadeusz Socha 1), Rok Elsner 1 Ż (64, Sebastian Dudek 1), Przemysław Kaźmierczak 1, Sebastian Mila 1, Dalibor Stevanović 1 (39, Johan Voskamp 1) - Waldemar Sobota 1 Ż.

Legia: Dušan Kuciak 3 - Artur Jędrzejczyk 4, Michał Żewłakow 3, Iñaki Astiz 3 Ż, Jakub Wawrzyniak 3 - Nacho Novo 2 (59, Michał Żyro 2 Ż), Jakub Rzeźniczak 3, Janusz Gol 5, Rafał Wolski 3 Ż (82, Bartosz Żurek), Michał Kucharczyk 3 (72, Miroslav Radović) - Danijel Ljuboja 5.

Śląsk Wrocław 0-4 Legia Warszawa