Autor: Cyfrasport Śląsk Wrocław

Dramat wicemistrza Polski

Śląsk Wrocław znów zawiódł! Prowadził, a potem wydarzyło się to! [WIDEO]

2024-10-06 17:42

W ubiegłym sezonie Śląsk był rewelacją ligi i sięgnął po wicemistrzostwo Polski. W tej edycji nie przypomina w żaden spsoób zespołu z poprzednich rozgrywek. Liczył na przełamanie, ale znowu nic z tego nie wyszło, bo przegrał u siebie 2:4 z Cracovią w 11. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Gospodarze zaczęli obiecująco, bo zaraz na początku dwa razy zaskoczyli obronę krakowskiej drużyny. Najpierw Simeon Petrow pokonał bramkarza po uderzeniu piłki głową, a po sześciu minutach do siatki trafił Tommaso Guercio. Jednak Cracovia nie poddała się i jeszcze w pierwszej połowie odpowiedziała. Stało się to za sprawą tego, że sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Benjamin Källman, choć trzeba przyznać, że jego uderzenie wyczuł bramkarz Rafał Leszczyński, który był o krok o obrony tego uderzenia. To piąty gol napastnika reprezentacji Finlandii.

Ivi Lopez odwdzięczył się trenerowi Rakowa. Marek Papszun zapisał się w historii

Po przerwie Cracovia zadał kolejne trzy ciosy. Najpierw Jakub Jugas wyrównał, a następnie Mick van Buren wyprowadził gości na prowadzenie. Gospodarzy dobił Ajdin Hasić, który nie zmarnował rzutu karnego. Dla Śląska to już dziewiąty z rzędu mecz bez wygranej w lidze. To jedyny zespół, który w tym sezonie nie zaznał jeszcze zwycięstwa w ekstraklasie.

Maximillian Oyedele i Bartosz Kapustka kadrze dadzą wiele! Gwiazdy Legii zachwycą na zgrupowaniu reprezentacji Polski?

Śląsk Wrocław – Cracovia Kraków 2:4

1:0 Simeon Petrow 2. min, 2:0 Tommaso Guercio 8. min, 2:1 Benjamin Kallman 21. min (karny), 2:2 Jakub Jugas 47. min, 2:3 Mick van Buren 68. min, 2:4 Ajdin Hasić 75. min (karny)