Stal Mielec - Górnik Zabrze

Autor: Cyfrasport Stal Mielec - Górnik Zabrze

Stal Mielec - Górnik Zabrze: Goście z kompletem punktów. Genialny gol Alasany Manneha [WYNIK]

2020-08-28 22:38

Piłkarze Górnika Zabrze rozpoczęli sezon PKO Ekstraklasy od dwóch zwycięstw. W obu przypadkach udzielili lekcji beniaminkom - najpierw Podbeskidziu Bielsko-Biała, teraz Stali Mielec. Ozdobą piątkowego meczu był fantastyczny gol Alasany Manneha.

Górnicy znów wybrali się na mecz do Mielca po niemal czterech latach. Jesienią 2016 roku podopieczni Marcina Brosza wygrali 2:1. - Chcemy zagrać ofensywnie i atrakcyjnie - zapowiadał Bartosz Nowak, który latem zamienił Mielec na Zabrze. Jak się okazało, kolejną wyprawę zabrzanie również będą miło wspominać.

Paweł Bochniewicz w Holandii? SE zna szczegóły oferty dla piłkarza Górnika Zabrze

To właśnie Nowak zanotował asystę przy pierwszym golu. W 36. minucie dośrodkował z rzutu rożnego i Paweł Bochniewicz pokonał bramkarza strzałem głową. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy wynik meczu ustalił Alasana Manneh. 22-latek popisał się genialnym uderzeniem z około 30 metrów i jakby tego było mało piłka nabrała zaskakującej rotacji, co sprawiło, że Rafał Strączek nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.