Cracovia - Stal Mielec

Autor: Cyfra Sport Cieszący się Sergiu Hanca

Szalony mecz w Krakowie! Sześć goli i ostatecznie podział punktów Cracovii i Stali [WIDEO]

2021-10-02 17:49

Ogromne emocje przeżyli wszyscy kibice, którzy pojawili się w sobotnie popołudnie na stadionie Cracovii. Przy ul. Kałuży "Pasy" podejmowały Stal Mielec. Podopieczni Michała Probierza przystępowali do tego meczu po okazałym zwycięstwie odniesionym w poniedziałek w Gliwicach (4:2). Krakowianie stają się powoli drużyną, którą warto oglądać, gdyż w kolejnym ich spotkaniu padło mnóstwo goli. Sobotnie starcie ligowe ze Stalą jest szóstym z rzędu meczem Cracovii, w którym obie drużyny strzelają gola, a średnia bramek dla tego okresu wynosi 4! Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało pozytywnych emocji dla kibiców gospodarzy, którzy przegrywali 1:3, jednak po przerwie widzowie obserwowali odmienioną drużynę. "Pasy" zdominowały przyjezdnych z Mielca, co poskutkowało remisem 3:3, a samobójcze trafienie na wagę remisu zanotował Krystian Getinger.

Ponad 6,5 tys. widzów, którzy przyszli na stadion Cracovii, nie mogło narzekać na nudę. Od początku było gorąco raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Już w drugiej minucie "Pasy" mogły objąć prowadzenie, ale w ostatniej chwili piłkę wybił na róg Jonathan de Amo. Jednak pięć minut później Marcos Alverez dośrodkował ze skrzydła, w polu karnym przyjął ją Rumun Sergiu Hanca, ograł Mateusza Żyrę, po czym zdobył gola. Niedługo cieszyli się krakowianie z prowadzenia. Po wznowieniu gry mielczanie przeprowadzili składną akcję, którą dobrze zakończył Maksymilian Sitek. W 22. min było 1:2. Wówczas Krystian Getinger dojrzał w polu karnym źle pilnowanego Mateusza Maka, który po przyjęciu piłki zwodem zwiódł obrońcę i nie dał szans Lukasowi Hrosso.

Radomiak dominował, ale przegrywał. Uratował remis przeciwko Termalice dopiero w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Tuż przed przerwą Matej Rodin sfaulował w polu karnym Mateusza Matrasa. Po długiej analizie przy pomocy systemu VAR sędzia wskazał na "wapno", zaś piłkę umieścił w siatce Fabian Piasecki. W drugich 45 minutach Cracovia miała zdecydowana przewagę i zdołała doprowadzić do remisu. W 62. min dobrze zamykał akcję rezerwowy Gruzin Otar Kalabadze i gdy trafiła do niego piłka potrafił pokonać Rafał Strączka. Z kolei w 77. min - po dośrodkowaniu z lewej strony Kamila Pestki – do własnej siatki skierował piłkę Getinger.(PAP)

Cracovia Kraków - PGE FKS Stal Mielec 3:3 (1:3)

Bramki: 1:0 Sergiu Hanca (7), 1:1 Maksymilian Sitek (9), 1:2 Mateusz Mak (21), 1:3 Fabian Piasecki (45+4-karny), 2:3 Otar Kakabadze (62), 3:3 Krystian Getinger (77-samobójcza).