Szkoleniowcy Ekstraklasy zdecydowali. Serb najlepszym trenerem w grudniu

2020-01-23 21:11 MaSz
Aleksandar Rogić, trener Arki Gdynia
Autor: Cyfrasport Aleksandar Rogić, trener Arki Gdynia

W Polsce pracuje od niedawna. Mimo to dość szybko wykazał się, choć trzeba przyznać, że początek miał trudny. Teraz został doceniony za wyniki zespołu w grudniu, kiedy rozegrano trzy kolejki Ekstraklasy. Szkoleniowcy uznali, że na miano "Trener miesiąca" w grudniu zasłużył Aleksandar Rogić, opiekun Arki Gdynia. To pierwsze wyróżnienie dla serbskiego szkoleniowca.

Aleksandar Rogić drużynę Arki przejął 10 października 2019 roku. W debiucie urwał punkt Lechii w derbach Trójmiasta, a potem jego podopieczni przegrali dwa razy z rzędu. Pierwsze zwycięstwo odniósł dopiero w czwartym spotkaniu na wyjeździe z Wisłą Kraków. W grudniu ekipa z Gdyni pod jego rządami w trzech meczach uzbierała siedem punktów (wygrane z Zagłębiem i Koroną, remis z Lechem). Rok zakończyli serią czterech spotkań z rzędu bez porażki. - Dziękuję moim kolegom, którzy wybrali mnie do tej nagrody i dziękuję całej rodzinie Arki Gdynia za świetną robotę, którą wykonaliśmy w grudniu - tak Rogić skomentował przyznane wyróżnienie na Twitterze.
Po 20. kolejkach Arka zajmuje w Ekstraklasie trzynastą pozycję. To ostatnie bezpieczne miejsce. Następną w tabeli Koronę Kielce wyprzedza tylko dzięki korzystnemu bilansowi bezpośrednich meczów. Druga część rozgrywek dla podopiecznych serbskiego szkoleniowca zapowiada się szalenie trudno, aby uratować się przed degradacją. 7 lutego piłkarze Rogicia zmierzą się w Gdyni z wiceliderem Cracovią.
Do rozgrywek przygotowują się na zgrupowaniu w Turcji. W pierwszym sparingu Arka przegrała 0:1 azerskiemu Sumqayit. W kolejnych grach jej rywalami będą: serbska Crvena Zvezda Belgrad (26 stycznia), macedońska Struga (28 stycznia) i na zakończenie obozu bułgarski Lokomotiw Płowdiw (31 stycznia).

Zwycięzcy w kategorii "Trener miesiąca" Ekstraklasy w sezonie 2019/20: lipiec - Kosta Runjaić (Pogoń Szczecin); sierpień - Vitezslav Lavicka (Śląsk Wrocław); wrzesień - Radosław Sobolewski (Wisła Płock); październik - Radosław Sobolewski (Wisła Płock); listopad - Vitezslav Lavicka (Śląsk Wrocław); grudzień - Aleksandar Rogić (Arka Gdynia).

Najnowsze