Felicio Brown Forbes, napastnik Rakowa Częstochowa

Autor: Cyfrasport Felicio Brown Forbes, napastnik Rakowa Częstochowa

Tak padła pierwsza bramka po wznowieniu rozgrywek w Ekstraklasie [WIDEO]

2020-05-29 23:15

Po 81. dniach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa znów możemy emocjonować się rozgrywkami w Ekstraklasie. Na pierwszego gola po wznowieniu polskiej ligi musieliśmy czekać niemal do samego końca spotkania na Dolnym Śląsku. Strzelił go napastnik Rakowa Częstochowa Felicio Brown Forbes. Zobaczcie, jak lider beniaminka pokonał bramkarza Śląska Wrocław (1:1) w meczu otwierającym 27. kolejkę Ekstraklasy.

Do Polski Felicio Brown Forbes przyjechał przed dwoma laty. Debiutował w Koronie Kielce, a od tego sezonu występuje już w Rakowie Częstochowa. Trener Marek Papszun ceni gracza z Kostaryki, a ten go nie zawodzi. Jest najskuteczniejszym piłkarzem beniaminka. W dorobku ma dziewięć trafień: siedem w lidze i dwa w Pucharze Polski.

Nie żyje Jerzy Pilch. Był wielkim kibicem Cracovii

To właśnie Felicio Brown Forbes zdobył pierwszą bramkę po przerwie ligi, która wymuszona była pandemią koronawirusa. Z lewej strony piłkę na pole karne dośrodkował rezerwowy Daniel Bartl. Wrzutka czeskiego pomocnika była idealna. Brown Forbes był na piątym metrze i zgubił czujność obrońcy wrocławskiej drużyny. Wyskoczył i pięknym uderzeniem piłki głową pokonał bramkarza gospodarzy. Matus Putnocky był w tej sytuacji bezradny. W końcówce jednak Śląsk zdołał uratować punkt (1:1) w starciu z beniaminkiem.

Luquinhas, pomocnik Legii, o swoich marzeniach: najpierw mistrzostwo Polski, potem Liga Mistrzów