Adam Matysek, Łukasz Milik

i

Autor: Dariusz Leśnikowski Adam Matysek, Łukasz Milik

Roszada w gabinetach

To już przesądzone, Milik odchodzi z klubu! Górnik na wirażu?

2023-11-29 15:06

Mimo mrozu za oknem, gorąca jest końcówka listopada przy Roosevelta w Zabrzu. Podopieczni Jana Urbana, którzy – po serii trzech wygranych – zanotowali ostatnio dwie wyjazdowe porażki (1:2 ze Stalą Mielec i z Puszczą Niepołomice), znów niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej. Mają nad nią już tylko trzy punkty przewagi, a przed nimi w piątek bój z mającą wysokie aspiracje Pogonią.

Wiele dzieje się też w kuluarach stadionu przy Roosevelta i w gabinetach urzędu miejskiego – właścicielem większościowego pakietu udziałów w Górniku jest przecież gmina Zabrze. Półtora tygodnia temu rajcy miejscy specjalną uchwałą dali „zielone światło” procesowi prywatyzacji klubu. „Obecnie prowadzimy rozmowy z kolejnymi podmiotami komercyjnymi zainteresowanymi udziałem w prywatyzacji Górnika” – mówiła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik, inicjatorka podjęcia uchwały.

Z Górnika – niezależnie od rozwoju wydarzeń – odchodzi właśnie dyrektor sportowy, Łukasz Milik. Starszy brat reprezentanta Polski złożył wypowiedzenie z zajmowanego stanowiska (formalnie jego okres potrwa do lutego) i od 1 grudnia nie będzie już pełnić tych obowiązków. Podjął się ich 16 lutego; tego samego dnia prezesem klubu został Adam Matysek.

Milik z Górnikiem związany jest od 2011 roku, kojarzony był przede wszystkim z klubową akademią. Szefował jej przez pięć lat przed objęciem wspomnianej funkcji dyrektora sportowego.

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?

Pytanie 1 z 10
Który z tych klubów najwięcej razy sięgał po mistrzostwo Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze