To Lubin zawalił!

2008-01-22 22:36 se.pl

Kolumbijczyk Manuel Arboleda (29 l.) jest ostatnio najbardziej poszukiwanym pracownikiem olbrzymiego konglomeratu KGHM Polska Miedź. Piłkarz, który od dawna powinien być w pracy i trenować, siedzi w Kolumbii i nie wiadomo, kiedy pojawi się w Lubinie.

"Super Express": - Co się dzieje? Zamiast trenować z Zagłębiem, siedzisz w domu. W Lubinie są na ciebie bardzo źli.

Manuel Arboleda: - Jak to źli?! Przecież to, że utknąłem w Kolumbii, to wina działaczy Zagłębia. Tylu ludzi tam pracuje, a nikomu nie chciało się pomóc w załatwieniu formalności. I takie są właśnie konsekwencje. Nie mogę lecieć do Polski, bo nie mam wizy. Zagłębie spieprzyło sprawę.

- Ale jak to Zagłębie? Załatwienie wizy to nie twój obowiązek?

- Wizę to ja miałem, ale skończyła się w grudniu. Tyle że to była wiza turystyczna. Od wielu miesięcy chodziłem do działaczy i prosiłem ich o pomoc w załatwieniu pozwolenia na pobyt w Polsce na dłużej. Mówiłem, że w grudniu kończy mi się wiza i że będą problemy. Niestety, nikt nie był zainteresowany szybszym załatwieniem sprawy. A przecież to Zagłębie, jako mój pracodawca, powinno pomóc. Przedstawić papiery, że tu pracuję, podkreślić, że jestem piłkarzem, bo to z reguły pomaga. Niestety, nic nie zrobiono.

- I co teraz?

- Czekam na wizę, ale nie wiem, kiedy ją dostanę. To, że w Zagłębiu zlekceważono sprawę, już ma swoje konsekwencje. Miałem przecież kupione bilety do Polski, ale musiałem z nich zrezygnować, bo bez wizy nikt by mnie nie wpuścił do kraju. No i siedzę na miejscu.

- Pojawiły się pogłoski, że nie chcesz wrócić, bo już masz dość Zagłębia.

- To nie tak. O tym, że w Zagłębiu wielokrotnie źle mnie traktowano, wiedzą wszyscy. Jeśli będzie możliwość, to zmienię klub, ale na dzień dzisiejszy jestem zawodnikiem Lubina. I dolecę na zgrupowanie, tylko że najpierw muszę dostać wizę. A nie mam pojęcia, kiedy to nastąpi.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze