Tomas Pekhart

i

Autor: Cyfrasport Tomas Pekhart

Wyjątkowa bramka gwiazdy wicelidera

Tomas Pekhart z jubileuszowym golem. Tak trener Legii postrzega czeskiego napastnika [WIDEO]

2023-03-13 14:46

To był wyjątkowy mecz dla Czecha. Napastnik Legii Tomas Pekhart w wygranym spotkaniu ze Stalą Mielec 2:0 w 24. kolejce ekstraklasy strzelił setnego gola na najwyższym szczeblu w lidze europejskiej. Tak napastnika postrzega Kosta Runjaić, trener warszawskiej drużyny.

W Polsce strzelał najwięcej goli

Pekhart dołączył do Legii po półrocznej przerwie po występach w Turcji. Do tej pory zdobył cztery bramki: trzy w lidze i jedną w Pucharze Polski. Ze Stalą trafił po raz setny w karierze na poziomie ekstraklasy. Jego dorobek rozkłada się następująco: Polska (39), Czechy (24), Niemcy (14), Grecja (12), Izrael (10) i Turcja (1). Pekhart w meczu ze Stalą trafił na początku drugiej połowy, gdy wykorzystał świetne zagranie ze strony Ernesta Muciego. Jednak w końcówce zawodów mógł dorzucić kolejne trafienie. Tyle że akurat w tej sytuacji fatalnie skiksował.

Wszyscy znają wartość Pekharta

Tak grę Czecha ze Stalą ocenił szkoleniowiec wicelidera ekstraklasy. - Wszyscy znają wartość i poziom tego piłkarza - powiedział na konferencji prasowej trener Kosta Runjaić, cytowany przez oficjalny portal Legi. - Oczekuję od tego zawodnika goli. To świetny człowiek, który bardzo dużo pracuje. Musimy mieć napastnika, który nie tylko strzela gole, ale też wspiera zespół. Tomas taki jest. Znam go bardzo dobrze, wiem jakie ma cechy. Proszę zwrócić uwagę także na formę Maćka Rosołka. Może nie strzela wielu goli, ale bardzo dużo pracuje. Jeżeli chcemy osiągać sukcesy potrzebujemy piłkarzy, którzy walczą dla całej drużyny. Potrzebujemy piłkarzy do różnych stylów gry i takich posiadamy w kadrze - zaznaczył trener Runjaić, cytowany przez klubowe media.

Sonda
Czy Tomas Pekhart sięgnie jeszcze po koronę króla strzelców?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Najnowsze