Marek Papszun

i

Autor: Cyfrasport Marek Papszun

Oficjalnie

Trzęsienie ziemi w Rakowie Częstochowa! Marek Papszun odchodzi z klubu, sensacyjna wiadomość

2023-04-19 11:10

Niemożliwe stało się możliwe! Marek Papszun po siedmiu latach spędzonych w Rakowie Częstochowa odchodzi z klubu! Wiadomość ta spadła jak grom z jasnego nieba podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej przez klub w środę. 48-letni trener może pożegnać się z Rakowem dubletem, ale po sezonie odejdzie z klubu.

Po 28. kolejce PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa znalazł się w znakomitej sytuacji w walce o mistrzostwo Polski. Drużyna Marka Papszuna prowadzi z przewagą 8 punktów nad Legią Warszawa, z którą 2 maja rozegra też finał Pucharu Polski. Bardzo możliwe, że Raków będzie świętował historyczny dublet i trzeci triumf w PP z rzędu. Takie wyniki są dużą zasługą trenera, który od siedmiu lat krok po kroku budował potęgę częstochowskiego klubu. Wiadomość o specjalnej konferencji wywołała spore poruszenie, ale wszyscy spodziewali się informacji o przedłużeniu kontraktu. Tak się jednak nie stało, a Raków po sezonie czeka prawdziwa rewolucja!

Marek Papszun odchodzi z Rakowa

Na środowej konferencji obok Papszuna pojawił się też właściciel klubu - Michał Świerczewski. Wspólnie poinformowali oni o szokującej decyzji. 48-latek trafił do Częstochowy w kwietniu 2016 roku, gdy Raków bił się w II lidze. Papszun doprowadził częstochowian na sam szczyt Ekstraklasy. W dwóch ostatnich sezonach zdobywał z tym klubem wicemistrzostwo Polski, a także dwukrotnie Puchar i Superpuchar Polski. Jeszcze lepiej może zakończyć trwające rozgrywki, jednak niezależnie od rozstrzygnięć rozstanie się z Rakowem.

Sonda
Czy Raków sięgnie w tym sezonie po podwójną koronę?
PKO Ekstraklasa Raport 17.04
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze