Sergiu Hanca

Autor: CyfraSport Sergiu Hanca

Trzy gole w siedemnaście minut. Cracovia ograła klub austriackiej Bundesligi [WIDEO]

2020-01-25 20:36

Piłkarze Cracovii dobrze radzą sobie podczas zimowego zgrupowania w Turcji. Wicelider Ekstraklasy rozegrał drugi sparing. Tym razem "Pasy" wygrały 3:2 z TSV Hartberg. O sukcesie zadecydowała pierwsza połowa, w której podopieczni Michała Probierza strzelili trzy gole w siedemnaście minut. Aktywny był skrzydłowy Sergiu Hanca. Rumuński pomocnik zdobył bramkę, a po chwili dorzucił jeszcze asystę.

To był dla krakowskiego klubu drugi mecz kontrolny w Turcji. W pierwszym występie "Pasy" zremisowały 1:1 z serbskim Partizanem Belgrad. Teraz rywalem był zespół z austriackiej Bundesligi - TSV Hartberg. Rywale prowadzili, ale odpowiedź Cracovii była szybka i mocna. Podopieczni Michała Probierza trzy razy zaskoczyli obronę przeciwników. Najważniejsze, że zrobili to ekspresowym tempie. Aby rozmontować austriacką defensywę potrzebowali siedemnastu minut.
Wyrównał głową Ukrainiec Ołeksij Dytiatjew. Wynik podwyższył po ładnej wymianie Sergiu Hanca (asysta Rafaela Lopesa, który zagrał... piętką), a przed przerwą trzeci cios zadał Mateusz Wdowiak. W tej akcji podawał rumuński pomocnik. W drugiej połowie rywale zmniejszyli rozmiary porażki. Zrobili to w dobrym stylu, bo rezerwowy słowacki bramkarz Lukas Hrosso nie miał szans przy fantastycznym strzale słoweńskiego piłkarza TSV.
W krakowskiej drużynie pokazali się dwaj nowi piłkarze, którzy zostali sprowadzeni w trakcie zimowego okna transferowego. W wyjściowym składzie wybiegł Kosowianin Florian Loshaj, a w drugiej części Brazylijczyk Diego.