Dominik Furman, Wisła Płock

Autor: CyfraSport

Wisła Płock lepsza od uczestnika Ligi Europy. Kapitan Furman z golem i asystą [WIDEO]

2020-01-25 19:58

Mimo że dwa razy Wisła Płock przegrywała, to jednak za każdym razem zdołała się podnieść. Nafciarze pokonali 3:2 Karabach Agdam. W tym sezonie mistrzowie Azerbejdżanu zakwalifikowali się do fazy grupowej Ligi Europy. W płockiej drużynie wyróżnił się Dominik Furman. Kapitan strzelił gola z rzutu karnego, a w końcówce zaliczył asystę.

Najważniejsze, że piłkarze Wisły w końcu przerwali serię porażek na zgrupowaniu w Turcji. Wcześniej przegrali z Ludogorcem Razgrad 0:2 (mistrz Bułgarii) i Slovanem Bratysława (mistrz Słowacji). Obaj rywale to uczestnicy tegorocznej fazy grupowej Ligi Europy. Ludogorec wywalczył nawet awans do 1/16 finału tych rozgrywek, gdzie zmierzy się z Interem Mediolan.
Teraz rywalem Wisły był kolejny zespół, który jesienią rywalizował w fazie grupowej Ligi Europy. Karabach Agdam objął prowadzenie po rzucie karnym. Bramkarz Thomas Daehne wyczuł intencje strzelca i niewiele zabrakło, aby wybronił to uderzenie. Wisła wyrównała przed przerwą za sprawą Hiszpana Angela Garcii.
Mimo że w drugiej połowie znów mistrzowie Azerbejdżanu wyszli na prowadzenie, to jednak nie zdołali go utrzymać. Dominik Furman wyrównał nie pomylił się i pewnie wykorzystał rzut karny. W końcówce po jego dośrodkowaniu azerskiego pokonał Damian Rasak, który najwyżej wyskoczył na polu karnym i uderzeniem piłki głową zapewnił zwycięstwo płockiej drużynie. Tym spotkaniem Wisła kończy zgrupowanie w tureckim Belek.