Bramkarz Arki Gdynia zaskoczony wyborem. Został „Piłkarzem Roku” na Łotwie [WIDEO]

2020-01-25 17:08 MaSz
Pawels Steinbors
Autor: Tomasz Radzik Pawels Steinbors

Przeżywa najlepszy okres w karierze. Udowadnia, że w wieku 35 lat także można osiągać sukcesy i nie myśleć o piłkarskiej emeryturze. Jesienią Pavels Steinbors miał dużo pracy w polskiej lidze i wiele razy ratował zespół z najtrudniejszych opresji. Opłaciło się, bo jego dyspozycję dostrzeżono i doceniono w ojczyźnie. Po raz pierwszy Pavels Steinbors został uznany najlepszym piłkarzem na Łotwie. Bramkarz Arki jest zaskoczony tym wyborem. Nie ukrywa zdziwienia, że to właśnie jemu przypadł ten zaszczyt.

Łotwa nie notuje sukcesów w europejskiej piłce, a w eliminacjach EURO 2020 zajęła w grupie ostatnie miejsce. Pavel Steinbors zagrał w ośmiu meczach eliminacyjnych (na dziesięć możliwych). Jesienią fenomenalnie bronił w Ekstraklasie. Kilka razy wyciągał kolegów z Arki Gdynia z największych tarapatów. Teraz został wyróżniony tytułem „Piłkarz roku” na Łotwie za postawę w 2019 roku. W pełni na to zasłużył. Jednak triumfem był zdziwiony. - Byłem zaskoczony, bo nie wiedziałem, że dostałem taką nagrodę - przyznał Steinbors w materiale wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych przez gdyński klub. - Nigdy nie odbierałem takiej nagrody. Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy oddali na mnie swój głos. Dlatego wygrałem. To więc ich zasługa, nie moja. Dziękuję wszystkim - dodał zadowolony laureat w krótkim wideo dla klubowej strony.
W Arce Gdynia reprezentant Łotwy występuje od lata 2016 roku. W tym okresie zdobył Puchar Polski 2017, był finalistą PP 2018 i dwa razy sięgnął po Superpuchar. Ponadto wystąpił w europejskich pucharach. W Ekstraklasie rozegrał 157 meczów (dwa sezony spędził w Górniku Zabrze). Ostatnio podpisał z Arką nową umową, która jest ważna do czerwca 2022 roku.

Najnowsze