Darko Jevtić: -Dajcie mi już tę Legię!

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Darko Jevtić: -Dajcie mi już tę Legię!

Były kapitan Lecha już błyszczy w Rubinie. Darko Jevtić z asystą w debiucie [WIDEO]

2020-01-25 18:15

Wprawdzie do zespołu dołączył przed kilkoma dniami, ale mu to nie przeszkadza, bo początek ma obiecujący. Po raz pierwszy Darko Jevtić pokazał się w Rubinie Kazań. Trzeba przyznać, że debiut wypadł całkiem okazale, bo były kapitan Lecha przyczynił się do wygranej 2:1 rosyjskiej drużyny ze Slovanem Bratysława. To po jego podaniu Rubin objął prowadzenie z mistrzem Słowacji.

22 stycznia Darko Jevtić po 5,5-letnim pobycie pożegnał się z Lechem Poznań. Pomocnik podpisał 4,5-letni kontrakt z Rubinem Kazań. Rosyjski zespół przebywa na zgrupowaniu w Turcji. Dziś były kapitan "Kolejorza" zadebiutował w nowych barwach. Trener Leonid Sluckij wystawił piłkarza w wyjściowym składzie w sparingowym starciu ze Slovanem Bratysława. Wystąpił z numerem 28 jako ofensywny pomocnik. Mimo że z drużyną jest od trzech dni, to pokazał, że nie potrzebuje czasu na aklimatyzację. Wprowadził się znakomicie. Potwierdził, że może być znaczącym graczem dla Rubina.

Pod koniec pierwszej połowy Jevtić wykonywał rzut różny z lewej strony. Jego dośrodkowanie wykorzystał Dmitrij Tarasow, który uderzeniem piłki głową z ok. pięciu metrów pokonał słowackiego bramkarza. Rosjanin podziękował Serbowi za piękną asystę. - Pierwszy mecz dla Rubina - napisał zadowolony Jevtić pod zdjęciami, które opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych. Były gracz poznańskiej drużyny po przerwie został zmieniony. Po godzinie Slovan wyrównał, ale ekipa z Kazania w końcówce strzeliła zwycięskiego gola. Do siatki na 2:1 trafił Aleksandr Zuew.

To był drugi sparing Rubina na obozie w Turcji. W pierwszym wygrał 1:0 z Lechią Gdańsk. W kolejnych grach rywalami drużyny z Kazania będą: duńskie Odense (3 lutego), serbska Vojvodina Nowy Sad (6 lutego), łotewski Spartak Jurmala (9 lutego) i na koniec Dinamo Moskwa (17 lutego). Liga rosyjska startuje 1 marca. Rubin (13. miejsce w rozgrywkach) zagra wtedy na wyjeździe z FK Tambow (11. pozycja)