Legia Warszawa kibice, oprawa

i

Autor: Cyfra Sport Kibice Legii przed meczem z Lechią Gdańsk

UEFA wypłaci polskim klubom sporą kasę. Legia Warszawa na szczycie listy

2022-04-10 10:51

Miliony złotych powędrują na konta polskich klubów. W najbliższym czteroleciu UEFA wypłaci w sumie 240 milionów euro dla wszystkich, którzy wysyłają piłkarzy na wielkie turnieje pod ich egidą. Względem ostatnich czterech lat ta suma wzrosła o 40 milionów. W Polsce najbardziej wzbogaci się Legia Warszawa.

Europejska Federacja Piłkarska płaci cyklami czteroletnimi. 240 milionów euro to pieniądze, jakie dostaną kluby w najbliższym czteroleciu. Te liczone jest od Euro 2020 do Euro 2024. Kwota obejmuje jednak nie tylko czempionaty, ale również eliminacje do nich oraz dwie najbliższe edycje Ligi Narodów. Budżet "poszedł" znacznie do góry, bowiem wcześniej UEFA miała do dyspozycji 200 milionów euro.

Rafał Gikiewicz walnął prosto z mostu. Tak wypowiedział się o koledze z reprezentacji, wbił mu potężną szpilkę

Jan Tomaszewskim o hejcie na Czesława Michniewicza. Stanowcze słowa legendy

Kryteria podziału oraz wspomniana suma 240 milionów została już zatwierdzona przez Komitet Wykonawczy. 100 milionów euro zostanie przeznaczone dla klubów za zwolnienie piłkarzy na mecze Ligi Narodów 2020/21 i 2022/23, a także spotkania kwalifikacyjne do Euro 2024, które odbędzie się w Niemczech. Aż 140 milionów to pieniądze dla klubów właśnie za turniej o puchar Henry'ego Delaneya. UEFA rozdysponowała 200 milionów euro na 697 drużyn (z 55 krajów członkowskich) w trakcie zeszłorocznych mistrzostw Europy.

Wypłynęły ważne szczegóły w sprawie Lewandowskiego. Odsłonięto kulisy, chodzi o transfer do Barcelony

Władze europejskiej piłki opublikowały specjalny raport za poprzedni cykl. Polskie kluby dostały łącznie 1,76 mln euro. Tak prezentuje się lista tych najlepiej opłacanych:

Legii Warszawa (405 tys. euro)

Lech Poznań (218 tys. euro)

Miedź Legnica (prawie 149 tys. euro)

Lechia Gdańsk (ok. 124 tys. euro)

Jagiellonia Białystok (ok. 106 tys. euro)

Pogoń Szczecin (101 tys. euro).

Baza Polaków na mundial w Katarze sprawi, że spadniecie z krzesła! To prawdziwy pałac, wiemy ile kosztuje noc

Najnowsze