Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Po odrobieniu ligowych zaległości

W Częstochowie mają lidera. Ale te słowa Marka Papszuna mogą kibiców Rakowa zaskoczyć

2022-10-07 8:45

Rozpoczęła się już dziesiąta (!) minuta doliczonego przez Krzysztofa Jakubika czasu gry w meczu Piast – Raków (formalnie arbiter doliczył ich tylko osiem), gdy goście – w zaległym meczu 2. kolejki ekstraklasy – dostali ostatnią szansę: rzut wolny. Kilkanaście sekund później w objęciach kolegów utonął Fran Tudor: po jego strzale i rykoszecie od nogi Alberto Torila – piłka wpadła do gliwickiej siatki!

Do chorwackiego obrońcy ruszyła niemal cała ławka rezerwowych nowego lidera ekstraklasy. Tylko trener Marek Papszun ze stoickim spokojem i rękami w kieszeniach spacerował wzdłuż linii. Tym razem jego podopieczni gola w niezwykłych okolicznościach zdobyli. Ale szkoleniowiec doskonale wiedział, że bogini Fortuna w takich sytuacjach różnie dzieli swe łaski.

- Pamiętam mecz przegrany w takich okolicznościach... - na pomeczowej konferencji opiekun Rakowa wracał do doliczonego czasu dogrywki dwumeczu z praską Slavią, w którym jego zespół stracił szansę na wymarzony awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. - Tym razem to nam dopisało szczęście, a Piastowi wyraźnie go brak w rywalizacji z nami – dodawał Papszun, odwołując się do poprzedniego starcia obu ekip. W grudniu 2021 pod Jasną Górą częstochowianie też strzelili gliwiczanom gola na 1:0 w doliczonych minutach.

Raków po odrobieniu zaległości został więc nowym liderem tabeli, ale jego szkoleniowiec daleki był od euforii. To była wręcz delikatna krytyka własnych zawodników! - Generalnie to był przeciętny mecz w naszym wykonaniu. Długimi momentami go nie kontrolowaliśmy tak, jak byśmy chcieli. Na zbyt dużo pozwalaliśmy rywalom. Musimy się poprawić, bo w następnym spotkaniu możemy tego szczęścia już nie mieć – podkreślał Marek Papszun.

W 12. kolejce częstochowianie zmierzą się z beniaminkiem z Legnicy. Mecz Raków – Miedź w poniedziałek, 10 października, o godz. 18.00.

Czy Marek Papszun sięgnie z Rakowem po mistrzostwo w sezonie 2022/23?