Christian Gytkjaer, Waldemar Fornalik

i

Autor: PAWEŁ JASKÓŁKA/SUPER EXPRESS Christian Gytkjaer, Waldemar Fornalik

3. kolejka ekstraklasy

Waldemar Fornalik ma wątpliwości w sprawie ligowego terminarza. „Nie jest to dobre”

2022-07-28 17:55

Trzecią kolejkę PKO BP Ekstraklasy w piątkowy wieczór rozpocznie mecz w Gliwicach. Piast podejmie w nim lubińskie Zagłębie. Dla gliwiczan będzie to dopiero drugie spotkanie w tym sezonie. Tydzień temu podopieczni trenera Waldemara Fornalika mieli w ligowym kalendarzu „dziurę” na wniosek ich rywala. Częstochowski Raków chciał dobrze przygotować się do rewanżu z FK Astana w II rundzie kwalifikacji Ligi Europy, w związku z czym zawnioskował o przełożenie potyczki z Piastem.

„Ekstraklasa” SA na prośbę zdobywcy Pucharu Polski przystała. Zgodziła się te na odsunięcie w czasie gier dwóch innych pucharowiczów: Lecha (z Miedzią w Legnicy) i Lechii (w Gdańsku z Górnikiem). Trener Piasta, Waldemar Fornalik, z wielce mieszanymi uczuciami przyjął decyzję spółki zarządzającej rozgrywkami ligowymi. - Mecze są przekładane dla dobra polskiej piłki? Rozumiem. Oby z takim pożytkiem, że te drużyny rzeczywiście trafią do fazy grupowej Ligi Konferencji – mówi szkoleniowiec gliwiczan przed zmaganiami z Zagłębiem Lubin.

Kacper Bieszczad zachwyca piłkarską Polskę akcją „Murowane pomaganie”. Nigdy nie uwierzycie, czym jeszcze się pasjonuje! [ROZMOWA SE]

Generalnie jednak Waldemar Fornalik – z punktu widzenia „niepucharowicza” - nie jest zachwycony dwutygodniową przerwą zafundowaną jego podopiecznym. - Wiadomo: narastały emocje, wiedzieliśmy, jak funkcjonujemy i nagle zostaliśmy wybici z rytmu – tak komentuje przymusową przerwę. Jego podopieczni w pierwszej kolejce ulegli w Białymstoku miejscowej Jagiellonii 0:2, choć – jego zdaniem – nie byli zespołem gorszym. - Brakło skuteczności, bo mecz mógł się zakończyć wynikiem w drugą stronę. Chcieliśmy jak najszybciej zagrać kolejne spotkanie, bo była sportowa złość, żądza zwycięstwa. Ale musieliśmy czekać... Nie jest to dobre – zaznacza opiekun Piasta.

Mecz Piasta z Zagłębiem w piątek, 29 lipca o godz. 18.00 na Arenie Gliwice. Poprowadzi go Krzysztof Jakubik. Transmisja w Canal+ Sport.

Gorące dni najlepszego bramkarza ekstraklasy: duże pieniądze i wielka miłość. Sugestywne fotki Vladana Kovacevicia

Sonda
Kto w sezonie 2022/2023 zostanie piłkarskim mistrzem Polski?
Najnowsze