Pogoń za kolejnymi punktami. Ta statystyka przemawia za drużyną Runjaica

2021-12-03 20:35
Kosta Runjaić
Autor: MARCIN GADOMSKI/ SUPER EXPRESS Kosta Runjaić

Piłkarze Pogoni Szczecin mają świetną serię. W pięciu ostatnich meczach zdobyli 13 punktów i są wiceliderem tabeli, ze stratą trzech punktów do Lecha. Portowcy nie zamierzają zatrzymywać się w Niecieczy, w meczu przeciwko Termalice.

Portowcy pojechali wprawdzie do Niecieczy bez kontuzjowanego Rafała Kurzawy, ale mają go kim go zastąpić. Kamil Grosicki, który zmienił Kurzawę w ostatnim meczu z Lechią dał koncert gry i zaliczył 3 asysty. - Na chwilę obecną nie wiem, kto zastąpi Kurzawę – mówi trener Pogoni Kosta Runjaic. - Oczywiście, w ostatnim meczu pokazał wielką klasę, dodatkowo widać, że coraz lepiej czuje się wśród piłkarzy. Nie możemy więc wykluczyć takiej opcji, aczkolwiek pozostali zawodnicy też są gotowi do gry. Za Grosikiem oprócz tego, że jest w coraz lepszej formie, przemawia fakt, że świetnie rozumie się z Luką Zahoviciem, który kilka bramek strzelił po asystach 83-krotnego reprezentanta Polski. - U wielu zawodników widać, że ustabilizowali swoją jakość i pokazują ją w każdym meczu. Nadal jako drużyna jesteśmy głodni zwycięstw i podchodzimy do każdego meczu z myślą, że chcemy go wygrać – mówi Runjaic, dla którego będzie to trzeci mecz w karierze przeciwko Termalice. Dwa poprzednie Niemiec rozegrał w sezonie 2017/18, w swoim pierwszym sezonie pracy w Szczecinie i oba wygrał. Na stadionie w Niecieczy 4:2, a następnie w Szczecinie 2:0. Z tamtego zespołu w Pogoni praktycznie pozostał tylko Kamil Drygas, a Runjaic zbudował drużynę kandydującą dzisiaj nawet do mistrzostwa Polski. - Od początku powtarzałem, że chcemy grać o najwyższe cele. Zarówno Lech, Raków, jak i Lechia, prezentują dobry futbol. Walka o tytuł będzie trwała do samego końca – prognozuje Runjaic. Mecz Termaliki z Pogonią w sobotę o godz. 15.00.

Wielki powrót Grosickiego do reprezentacji Polski?! Szczere słowa o powołaniach Sousy

Sonda
Czy Kamil Grosicki powinien wrócić do reprezentacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze