Widzew Łódź

Autor: Cyfra Sport Widzew Łódź

Widzew – Elana: Gol stadiony świata w Łodzi! Widzew wraca na fotel lidera w średnim stylu

2020-07-01 22:00

Wydawało się, że w tym sezonie Widzew Łódź nie popełni tego samego błędu, co przed rokiem i nie zmarnuje szans na awans do Fortuna 1. Ligi. Coraz więcej wskazuje na to, że fani mogą przeżyć deja vu. Widzew w 29. kolejce II ligi zaledwie zremisował z Elaną Toruń 1:1 i choć wrócił na fotel lidera, to rywale są coraz bliżej!

Widzew Łódź - Elana Toruń 1:1 (1:1)
17' Robak - 37' Hrnciar

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Rudol, Tanżyna, Kordas – Mandiangu (Ojamaa), Możdżeń (Radwański), Poczobut, Gutowski – Wolsztyński (Gąsior) – Robak

Elana: Kuchnicki – Stryjewski (Rak), Onsorge, Świeciński, Górka – Machaj (Jóźwicki), Hrnciar, Pisarek (Boniecki), Kościelniak – Kołodziej – Kozłowski

Nie tak wyobrażali sobie rehabilitację piłkarzy kibice Widzewa. Po wstydliwej porażce w Polkowicach 3:4, łodzianie chcieli sięgnąć po trzy punkty ze znajdującą się w dolnej części tabeli Elaną Toruń. Tak się jednak nie stało. Podopieczni Marcina Kaczmarka zdobyli zaledwie jeden punkt na alei Piłsudskiego. Kontrowersji nie brakowało.

Początek dla gospodarzy był idealny. Marcin Robak już po nieco ponad kwadransie wpisał się na listę strzelców w drugiej lidze po raz dziewiętnasty. Dobra wrzutka Kosakiewicza spadła na jego głowę. Takiej okazji były król strzelców Ekstraklasy nie mógł zmarnować. Widzew zamiast iść za ciosem, dał zepchnąć się do defensywy. W 37. minucie meczu tuż przed polem karnym Widzewa sfaulowany był jeden z gości. Do piłki podszedł Hrnciar, który huknął znakomicie z rzutu wolnego.

Widzew szukał okazji do zdobycia gola po tym jak wylany został na nich kubeł zimnej wody. Wydaje się, że tak stało się w drugiej połowie. Ojamaa uderzył słabo sprzed pola karnego, ale piłka przełamała ręce Kuchnickiego. Bramkarz wybił piłkę z okolic linii bramkowej. Nie wiadomo, czy futbolówka nie znalazła się w siatce. Niestety, to nie PKO Ekstraklasa i analiza VAR nie była możliwa.

Gospodarze naciskali, ale nie zdobyli drugiej bramki. Po 96 minutach walki sędzia zakończył mecz. Widzew wraca na fotel lidera, ale drugi GKS Katowice wyprzedza zaledwie lepszym bilansem bramkowym.