Wisła – Cracovia 1:0. „Biała Gwiazda” mistrzem Polski. Zapis relacji NA ŻYWO

2011-05-15 18:44

Skromna wygrana 1:0 w derbach Krakowa, zapewniła Wiśle trzynaste mistrzostwo Polski. Bohaterem „Białej Gwiazdy” został strzelec jedynego gola – Maor Melikson, choć piłkarze „Pasów” dzielnie walczyli do samego końca. Zapraszamy do przeczytania zapisu relacji NA ŻYWO.

16:51

Wszyscy piłkarze mają już na sobie specjalne koszulki. Wszyscy również śpiewają z kibicami. Kończąc relację, przypomnimy tylko, że za tydzień Wisła zagra w Warszawie z Legią, natomiast Cracovia zmierzy się u siebie z Widzewem Łódź.

16:45

Na stadionie rozbrzmiewa nieśmietelne "We are the champions"

16:43

Trener Robert Maaskant od razu po ostatnim gwiazdku otworzył szampana, a piłkarze rozpoczęli szalony taniec na środku boiska

16:42

KONIEC MECZU! WISŁA MISTRZEM POLSKI!

16:42

93 min. - co ciekawe, to 250 mecz Macieja Żurawskiego w polskiej Ekstraklasie

16:41

93 min. - taktyczna zmiana w Wiśle. Żurawski zastępuje Małeckiego

16:39

91 min. - Ntibaznkiza dostał podanie w polu karnym, jednak było obok niego trzech obrońców Wisły i zawodnk "Pasów" oddał niecelny strzał

16:38

90 min. - mecz zostanie przedłużony o trzy minuty

16:38

90 min. - Małecki wpadł w pole karne, mógł podać, ale zdecydował się na smodzielną akcję i piłka wypadła za linię końcową boiska

16:35

88 min. - zmiana w Wiśle. Kirma zastępuje Jirsak

16:35

87 min. - wolny dla Cracovii. Suvorov jednak pośliznął się i dograł niecelnie, piłkę jeszcze mógł musnąć Bartczak, ale nawet gdyby wpadła ona do siatki, odgwizdany zostałby spalony

16:30

83 min. - Sobolewski trzymał za koszulkę Suvorova i słusznie obejrzał żółtą kartkę

16:28

81 min. - okazja dla Cracovii!! Ntibazonkiza potężnie uderzył sprzed pola karnego, piłka przeleciała jednak tuż obok słupka!

16:27

79 min. - Wilk uderza sprzed pola karnego, piłka szybkuje jednak nad poprzeczką

16:25

78 min. - Kirm otrzymał świetne podanie od Małeckiego, ale jego uderzenie głową odbiło się od obrońcy Cracovii

16:25

77 min. - zmiana w Wiśle. Sivakov zastępuje Meliksona

16:24

76 min. - Suart oddaje strzał, ale było to uderzenie, które nie mogło zakończyć się bramką. Niecelne, za lekkie...

16:23

75 min. - Melikosona zagrywa do będącego w polu karnym Genkova, Bułgara jednak ogrywają obrońcy Cracovii

16:20

70 min. - ależ błąd Kaczmarka. Bramkarz Cracovii podał wprost pod nogi jednego z wiślaków, jednak na szczęście dla niego nie skończyło się to golem

16:15

67 min. - zmiana w Cracovii. Bojlević zmiania Szeligę

16:13

65 min. - Kirm strzela, ale wprost w Kaczmarka. W międzyczasie Genkov padł jeszcze w polu karnym, ale nie było mowy o "jedenastce"

16:10

62 min. - Suvorov poposuje się ładnym uderzeniem zza pola karnego! Piłka obija się od Pareiki, ale na szczęście dla Wisły nikt jej nie dobija

16:09

61 min. - dośrodkowanie Małeckiego lewą nogą, ale Kaczmarek nie ma żadnych problemów ze złapaniem piłki

16:06

59 min. - rożny dla Wisły, jednak piłka w rękach Kaczmarka

16:05

55 min. - Wilk ogląda żółą kartkę za faul na Klichu

16:02

55 min. - Suart bez problemów odbiera piłkę Cikosowi

16:01

54 min. - Genkov próbował ładnego uderzenia z woleja, jednak piłka przeleciała obok słupka!

15:59

51 min. - Jaliens lepszy od Visniakovsa i tylko aut dla Cracovii na wysokości pola karnego

15:57

50 min. - ogromne szczęście Cracovii. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się w tłoku od którego z piłkarzy, uderzyła w słupek, toczyła się po linii, ale ostatecznie nie wpadła do bramki!

15:56

49 min. - i kolejny...

15:56

48 min. - Trivunovic lepszy od Kirma i rzut rożny dla Wisły

15:53

46 min. - rozpoczynają goście. W Cracovii jedna zimana. Visniakovs zastępuje Dudzica

15:35

45 min. - pierwsza połowa będzie przedłużona o minutę

15:34

45 min. - Suart fauluje Meliksona na wysokości pola karnego

15:33

44 min. - szansa Genkova. Bułgar jednak zbyt słabo uderzył głową i piłka przeleciała obok słupka

15:33

43 min. - Mierzejewski ubiegł Genkova, z którym walczył o piłkę z lewej strony boiska

15:29

40 min. - fenomenalnie Suvorov z rzutu wolnego!! Uderzenie z 27 metrów, po którym piłka musnęła słupek bramki!!

15:28

39 min. - ostre wejście Chaveza, faulowany Ntibazonkiza i żółta kartka dla wiślaka

15:27

38 min. - rzut rożny dla Cracovii. Niezłe dośrodkowanie Szeligi, poradzili sobie z nim jednak obrońcy Wisły

15:26

35 min. - nic jednak ponownie nie wyszło z tego stałego fragmentu gry...

15:25

35 min. - Klich ponownie będzie miał okazję wykazać się podczas rzutu wolnego

15:19

29 min. - ależ szansa Wisły! Powinno być 2:0! Małecki popisał się ładnym dograniem do Sobolewskiego, który był zupełnie nie kryty w polu bramkowym. Kapitan Wisły strzelił jednak głową nad poprzeczką!

15:18

28 min. - gra nieco się uspokoiła, poza tym widać coraz większą przewagę Wisły

15:14

23 min. - wolny dla Cracovii... Klich jednak posyła fatalną piłkę, która ląduje wprost w rękach Pareiki

15:12

22 min. - Małecki dynamicznie wpadł w pole karne, było jednak przy nim dwóch obrońców Cracovii, i piłka po uderzeniu wiślaka odbiła się od jednego z nich

15:09

19 min. - Jaliens leży na boisku po ataku Radomskiego, mamy więc przerwę w grze

15:08

19 min. - druga żółta kartka w tym meczu. Ponownie ogląda ją piłkarz Cracovii. Tym razem jest to Arkadiusz Radomski

15:07

17 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wisła prowadzi 1:0! Świetna wrzutka Małeckiego z rzutu rożnego, do piłki doskakuje Melikson, który piękny strzałem głową pokonuje Kaczmarka!

15:04

14 min. - żółta kartka dla pomocnika Cracovii - Mateusza Bartczaka

15:04

14 min. - dośrodkowanie do Dudzica, ale napastnik "Pasów" źle przyjął piłkę

15:03

13 min. - Kirm próbował strzelać z około 11 metrów, jednak piłka odbiła się od obrońcy Cracovii. Rożny dla Wisły

15:00

10 min. - Ntibazonkiza fualowany, a po tym wszystkim pomocnik Cracovii musiał jeszcze wysłuchać pretensji od Patryka Małeckiego...

14:58

8 min. - Melikson wpadł w pole karne, próbował płaskiego podania do Genkova, którego ubiegli obrońcy "Pasów"

14:57

7 min. - Genkov powalony przed Radomskiego w polu karnym! To powinien być karny dla Wisły!

14:56

6 min. - Bartczak próbował akcji z Suvorovem z prawej strony boiska, jednak piłka na aucie

14:54

4. min - piękny rajd Ntibazonkizy, ale czystym wślizgiem piłkę pomocnikowi Cracovii obiera Erik Cikos

14:52

3. min - faulowany Suart

14:51

2. min - Genkov wpadł w pole karne z prawej strony, strzelił jednak wprost w Kaczmarka!

14:51

1 min. - Kirm próbował podać do Genkova, ale lepsi okazali się obrońcy Cracovii

14:50

1. min - początek meczu, rozpoczyna Wisła

14:39

Przypominamy, że wygrana z Cracovią zapewni Wiśle mistrzostwo Polski. "Pasy" z kolei cały czas walczą o utrzymanie, a trzy punkty zdobyte na stadionie lokalnego rywala dadzą im wyjście ze strefy spadkowej. W przypadku remisu Cracovia również wyprzedzi Polonię Bytom, bo ma lepszy bilans meczów bezpośrednich (porażka 0:1 w Krakowie, wygrana 2:1 w Bytomiu).

OTO SKŁADY OBU DRUŻYN

Wisła: Pareiko - Cikos, Jaliens, Chavez, Paljić - Sobolewski, Wilk, Melikson, Małecki - Genkov, Kirm
Cracovia: Kaczmarek - Mierzejewski, Trivunović, Radomski, Suart - Suvorov, Szeliga, Bartczak, Klich - Ntibazonkiza, Dudzic